Genç Avukatların seçimi hafta sonu

Kocaeli Barosu Salonu’nda gerçekleştirilecek seçimde Av.Fırat Sinik ile Av.Selman Yaray’ın listeleri yarışacak. Seçim sonunda başkanın yanı sıra Yürütme Kurulu için de 9 isim belirlenecek.

BAŞKAN ADAYLARI

Kocaeli Barosu Genç Avukatlar meclisi başkan adaylarnın biyografileri şöyle:

Av.Fırat Sinik: 1987 Kars doğumlu .İlk ve orta öğrenimimi Kars'ta tamamladı. Kocaeli Ünuversitesi Hukuk Fakültesi’Nden 2011 yılında mezun oldu. Yalova Üniversitesi'nde vergi hukuku alanında yüksek lisans yapan Sinik, halen Gebze'de serbest avukat olarak mesleğini icra ediyor.

Av.Selman Yaray: 1985 Batman'da doğumlu. İlk ve orta öğrenimimi Batman'da tamamladı. Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 2010 yılında mezun oldu. Kocaeli Barosu bünyesinde Avukat Hakları Merkezi, Çevre Komisyonu ve Spor Komisyonunda yer aldı. 2010 yılından beri Kocaeli Barosu basket takımında oynamakta olan Yaray, Bunun dışında çeşitli dernek ve heyetlere üye veya yönetici olarak katkı sunuyor. İngilizce bilen Yaray; bekar.

LİSTELER AÇIKLANDI

Genç Avukatlar Meclisi’nin yapılacak seçiminde  aday listelerde şu isimler bulunuyor:

FIRAT SİNİK’İN LİSTESİ: Fırat Sinik, Alev Diler, Av.Sibel Aktürk,  Av. Fatih Üstünay, Av. Emine Topal, Av. Emre Arık, Av. Esma Şengüler, Av. Volkan Bozkurt, Av.Nuran Rabia Tola, Duygu Seçgün Yürük.

SELMAN YARAY’IN LİSTESİ: Selman Yaray, Mashar Gökhay Altan, Mehmet Çakır, Serkan Çağlar Işık, M.Hayrullah Doğan, H. Banu Canayakın, Ayfer Demet, Oğuz Saka, Bilge Coşkun, Adem Köse.

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/4457688/genc-avukatlarin-secimi-hafta-sonu