Değirmendere’de yüzme coşkusu

TOPLAM 342 SPORCU KATILDI

Değirmendere Çınarlık Meydanı Sahili’nde yarışmanın startını Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer verdi. Küçükler, gençler ve büyükler 1500 ve 3000 metrelik parkurda yüzdüler. Pazar günü havanın yağışlı olması, denizdeki dalga bile sporcuların yarışa heyecanı engellemedi. İlimiz sporcuları dışında, İstanbul ve Sakarya’dan da bir çok sporcu yarışmada yer aldı. Havanın kötü olması yüzünden organizasyon ekibi yarışmada her türlü tedbiri aldı, sporcular tekne ve motorlarla takip edildiler. Yarışmalara toplam 342 sporcu katıldı.

İLİMİZ SPORCULARI BAŞARILI OLDU

Her yıl geleneksel olarak yapılan yarışmalara genelde sporcular kulüpler düzeyinde katılıyor. Büyük yaş gruplarında ise sporcular ferdi olarak yarışmada yer aldılar. Küçük yaş gruplarında ilimiz sporcularından kızlarda 13-14 yaş grubunda Kocaeli Yüzme Kulübü’nden İlayda Azra İkram birinci oldu. Kızlar 15-16 yaş grubunda ise Kocaeli yıldızlar Kulübü’nden Öykü Gökalp ikinci sırada yer aldı. Erkeklerde ise 11-12 yaş grubunda ilk üç sırayı ilimiz sporcuları aldı. 13-14 yaş grubunda Kocaeli Poyrazspor’dan Demir Bakır birinci oldu.

BAŞKAN SEZER: “HARİKA BİR ETKİNLİK”

Ödül töreni öncesinde bir konuşma yapan Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer; “14. Ulusal Açık Su Yüzme Şampiyonamızı tamamlamış bulunuyoruz. Harika bir etkinlik oldu. Sadece ilimizden değil, diğer illerden de katılım vardı, 342 sporcu yarıştı. Değirmendere açısından renkli bir gün ve güzel görüntüler oluştu. Bu vesileyle emeği geçen federasyon temsilcilerimize, hakemlerimize ve şampiyonaya katılan bütün sporcularımıza özellikle teşekkür etmek istiyorum. Dereceye giren sporcularımızı ayrıca tebrik etmek istiyorum. İlgi göstererek erken saatlerden, bu saate kadar izleyen hemşehrilerimede ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/4459842/degirmenderede-yuzme-coskusu