Umuttepe’de Davutoğlu ormanı

7 Şubat kongresine hazırlanan, yeni il başkanını belirleyen AKP Kocaeli teşkilatı, İzmit Umuttepe bölgesinde Orman İşletmesi’nin ağaçlandırma sahası olarak ayırdığı 20 dönümlük alanda toplanıp,  5 bin çam fidanı dikti. AKP teşkilat mensuplarının fidan diktiği alana  “Başbakan Ahmet Davutoğlu Hatıra Ormanı” adı verildi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, ziyaret ettiği illerde plaket dahil hiçbir hediye kabul etmiyor.Başbakan’ın adına hatıra ormanı oluşturma fikri de mevcut il başkanı Mahmut Civelek’ten çıktı. AKP’liler fidan diktikten sonra alanda topluca fotoğraf çektirdiler. 7 Şubat’ta Civelek il başkanlığı görevini bırakırken Başbakan Davutoğlu’nu bu toplu fotoğrafı hediye edecek, “Sizin adınıza orman yaptık. Bizim hediyemiz budur” diyecek.

Ahmet Davutoğlu Hatıra Ormanı alanındaki toplu fidan dikme törenine Civelek ev sahipliği yaptı.  Fidan dikimine, Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu,  milletvekilleri Zeki Aygün, İlyas Şeker, M.Ali Okur, bazı ilçe belediye başkanları, 7 Şubat’ta İl Başkanlığı görevini üstlenecek olan Şemsettin Ceyhan, parti teşkilatı üyeleri katıldılar.

Civelek, “Biz bu fidanları ibadet şuuruyla,  sevap diye ekiyoruz” dedi. Törende Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu da şunları söyledi: “Biz ormanları, lafla değil, icraatla seviyoruz.  Evlerimizin bahçelerine de ağaç, gül,  çiçek dikelim. Tertemiz, pırıl pırıl şehirler inşa edelim.  Biz, İstanbul’da üç ağaç için kıyamet kopartanlar gibi değiliz. Ağaçları samimi olarak seviyoruz.  Hatıra ormanı, çalışkan Başbakanımıza yakışır.  Ağaç dikmek, sadece böyle törenlerle sınırlı kalmasın. Her yere fidan dikmeye devam edelim”

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/4461120/umuttepede-davutoglu-ormani