İzmit Yelken kulübü, başarısına başarı katıyor

Bulgaristan’ın Nautical Club Balchik Kulübü'yle yapılan görüşmeler sonucunda kulüp antrenörü idaresinde 9 Optimist ve Laser sporcusu İzmit’e geldi. İzmit Yelken Kulübü bünyesinde ağırlanan sporcular, İYK sporcularıyla birlikte İYK antrenörü Muhammet Celep ve Nautical Club Balchik Antrenörü Alexandra Slavchev gözetiminde antrenman yaptı. Haftasonu Şişecam/Çayırova’da düzenlenen 10 Kasım Atatürk’ü anma ve Kapanış Kupasına katıldılar. Tüm Kocaeli kulüplerinin katıldığı yarış sonucunda;

Optimist Junior Genel;

Duru Demirdalmış – İzmit Yelken Kulübü
Tımofey Eren Emsen – Şişecam Çayırova Yelken
Alperen Ağma – Şişecam Çayırova Yelken
Merve Esma Özen – Şişecam Çayırova Yelken
Mert Deniz Özden – İzmit Yelken Su Sporları
Optimist Junior Kız;

Duru Demirdalmış – İzmit Yelken Kulübü
Merve Esma Özen – Şişecam Çayırova Yelken
Defne Uçal – Şişecam Çayırova Yelken
Optimist Genel;

Yağız Aşcıoğlu – Şişecam Çayırova Yelken
Giz Işık – Derince Yelken
Borislav Todorov – Nautical Club Balchik
Hasan Yağız Solmaz – Derince Yelken
Barbaros Tuna Binbay – İzmit Yelken Kulübü
Optimist Kız;

Giz Işık – Derince Yelken
Özge Kodal – İzmit Yelken Kulübü
Katarina Gorgiva – Nautical Club Balchik derecelerini elde ettiler.

DOST KULÜBÜMÜZÜ AĞIRLADIK 

İzmit Yelken Kulübü Başkanı Güven Bozdağ, yapılan ödül töreninin ardından “İzmit Yelken Kulübü sporcuları, velileri, antrenörleri ve üyeleriyle geniş bir aile olduğunu bir kez daha kanıtladı. Dost Bulgar Yelken Kulübü Nautical Club Balchik’dan şehrimize ve kulübümüze misafir gelen ekibi ağırlamaktan mutluluk duyduk. Şehrimizi ve kulübümüzü uluslar arası arenada tanıtma gayretimiz ve projelerimiz devam edecek. Çocuklarımız hem birlikte spor yaptılar hem de yeni arkadaşlar edinmiş oldular. Bu kültürel ve sportif paylaşımı gerçekleştirmiş olmaktan gurur duyuyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür eder, sporcularımızın başarılarının devamını dilerim” dedi.

Bulgar ekip İzmit Yelken Kulübünde sporculara verilen yemek davetinin ardından duygusal anların yaşandığı vedalaşma ile ülkesine geri döndü. Bahar aylarında İzmit Yelken Kulübü sporcuları iade-i ziyarete bulunacak ve Bulgaristan’a giderek oradaki yarışlara katılım sağlayacak.

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/4461615/izmit-yelken-kulubu-basarisina-basari-katiyor