Baumax gitti, yerine Koçtaş geliyor

EKİM AYINDA HİZMETE GİRİYOR

D-100 karayolu üzerinde faaliyet gösteren ve geçtiğimiz nisan ayında kapanan Baumax Yapı Market mağazasının yerine Türkiye’nin en iddialı yapı marketi Koçtaş geliyor. Gebze ve İzmit Outlet Canter karşısındaki mağazasından sonra Koçtaş üçüncüsünü yoğun talep üzerine kapanan Baumax mağazasının yerine açılıyor. Toplam 7 bin metre kare alan üzerinde hizmet verecek olan mağazada İlk etap da 100 kişi istihdam sağlayacak.  Açıldıktan sonra bu sayı 200 kişiye yükselecek.  Ekim ayı başında hizmete girecek olan mağaza Türkiye’de 48’ci mağaza olarak hizmet verecek.

TADİLAT BAŞLADI

Koçtaş D-100 karayolu üzerindeki mağazası için büyük bir çalışma başlarken, mevcut binada değişiklik yapılmayacak. Sadece iç raflar ve alış veriş alanları mevcut Koçtaş konseptine göre dizayn edilecek. Baumax tarafından kalan ürün bölümü olarak kullanılan binanın sağ tarafını Koçtaş kullanmayacak. O bölüm farklı şirketlere mağaza olarak bölüm bölüm verilecek. Koçtaş İzmit D-100 mağazasının kuruluş müdürlüğünü Yücel Alataş üslenirken, mağaza hizmete girdiğinde müdürlüğünü Koçtaş’ın Denizli’den ilimize tayin olan Feridun Gültekin üslenecek.

ÜÇÜNCÜ MAĞAZA

Son yıllarda Koçtaş Fix Cadde mağazalarının Türkiye genelinde yaygınlaştırırken ilimizde üçüncü bir büyük mağaza daha açması Kocaeli’nde yapı marketlerine olan ilgiyi de ortaya koyuyor. İzmit’in doğusuna doğru kayan büyük alış veriş merkezleri ve yapı marketleri kentin gelişimine de önemli bir katkı sağlayacak. Ekim ayı başında 7 bin metre kare alan üzerinde Kocaeli’nde üçüncü büyük mağazasını açmaya hazırlanan Koçtaş D-100 mağazasının görkemli bir açılış yapması bekleniliyor.

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/4464503/baumax-gitti-yerine-koctas-geliyor