Mehmet Toker: “KYÖD, Türkiye’yi umuda taşıyacak”

KYÖD Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen bayramlaşma programına; KYÖD Başkanı Mehmet Toker, yönetim kurulu üyeleri Bahar Uzman, Didem Turan, Veysel İnaltekin, Erdem Çakır, Umur Alkan, DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu, DSP İzmit İlçe Başkanı Hülya Yıldırım ve dernek üyeleri katıldı.

KARAMSAR BAKMAK İÇİN NEDEN YOK
Bayramlaşma programında konuşan KYÖD Başkanı Mehmet Toker, “Ülke olarak Ramazan Bayramı ile Kurban Bayramı arasındaki 70 günlük dönemde çok uzun dönemleri içerecek şeyleri yaşadık. On yıllara, yüz yıllara varacak olayları yaşadık ve yaşıyoruz. Tanklar geçti, şehitler verildi, ölümler oldu ama niçin oldu, kim yaptı hala kafalar karışık. Umuyoruz Türkiye insanı bu yaz rehavetinden de kışın karın ve rüzgarın esintisi ile kendine gelecek. Geleceğe daha umutlu adımlarla gideceğiz. Anadolu topraklarındaki medeniyetin ve kültürün birikiminden, gelecekle ilgili karamsar bakmamız için bir neden olduğunu düşünmüyorum. 

3 EKİM’DE SEZONU AÇIYORUZ

Bugünü kötü ve acılar içinde yaşıyoruz. Bir yandan resmen savaş içindeyiz. Toplumun giderek karamsarlaştığı ve umuda ihtiyaç duyduğu dönemdeyiz. KYÖD de birikimleri, deneyimleri, 70 yıla aşkın deneyim süreciyle toplumla buluşarak toplumu geleceğe umutlara taşımak için çabalayan bir kurum. KYÖD, 3 Ekim’de sezonunu açacak. Yoğun bir şekilde, çalışma gruplarımızın da çalışmalarına başlayarak, kent dinamikleri ile buluşarak kendi bahçemizden, önce yakın çevremizden sonra ülke geneli ile buluşarak bu kötü gidişata dur diyebilmek, umuda yelken açabilmek için bir tuğla da biz koymak için çabalayacağız.

Ayşegül Kalaycı

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/4465477/mehmet-toker-kyod-turkiyeyi-umuda-tasiyacak