Tecavüz davasında savcı 22 yıl ceza istedi

İki yıl önce 14 yaşındaki B.K. adlı kız çocuğu, akrabası Erdinç K. tarafından tacize, daha sonra ise bir okul arkadaşının babası olan Feyzi K. tarafından cinsel tacize uğraması nedeniyle açılan davanın görülmesine Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. Duruşmaya tutuklu Sanık Fevzi K., sanık avukatı Hüseyin Acurman, mağdur B.K. ile avukatı Merve Karakaya, B.K.’nın annesi Vildan K. ve kadın platformu üyeleri katılırken Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı vekili Bilge Kaya davaya katılma talebinde bulundu.


RUH SAĞLIĞI 1 KEZ BOZULUR

Görülen duruşmada Adli Tıp Kurumundan beklenen rapor geldi. Gelen raporda B.K.’nın ruh sağlığının bozuk olduğu tespit edildi. Konuyla ilgili duruşmada savunma yapan Sanık Fevzi K. avukatı Hüseyin Acurman, “Mağdurun ruh sağlığı elbette bozulmuş ama bu konunun müvekkilim ile bir ilgisi yoktur. Zira mağdur B.K.’nın akrabası Erdinç K. ile ilgili görülen dosyasında ruh sağlığının bozulduğu tespit edilmiştir. Kişilerin yalnızca 1 kez ruh sağlığı bozulabilir. Bu konu göz önünde bulundurularak tahliyesini talep ediyorum” dedi.


29 NİSAN’A ERTELENDİ

Görülen duruşmada savcı verdiği mütalaada Türk Ceza Kanunun 103’üncü maddesi gereğince hürriyeti tehdit suçundan 6 yıl ile 15 yıl, 109’uncu maddesi gereğince cinsel istismar suçundan 7 yıl ceza istedi. Görülen duruşmada mahkeme heyeti sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı 29 Nisan’a erteledi.

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/4467663/tecavuz-davasinda-savci-22-yil-ceza-istedi