Karaosmanoğlu: Dönüşüm ve gelişimi yaşadık

Marmara Küçük Sanayi Siteleri birlik Başkanı Fahri Tuğral divan başkanlığında yapılan olağan genel kurulda katip üyeliklerini Ali Bilici ve Füsun Yılmaz Deniz, hükümet temsilciliğini olarak ise, Çevre ve Şehircilik İl Müdürülüğü Yapım Şube Müdürü Alper Mirza ve Şehir Plancısı İlkay Kaya yaptı. Genel kurula; Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Yazlık Belediye Başkanı Sebahattin Ersoy ve misafir Kooperatif başkanları katıldı.

ASFALTI YAKLAŞIK ON GÜN İÇERİSİNDE BİTİRECEĞİZ

Açılış konuşmasını yapan Kooperatif başkanı Mehmet Malkoç, "İmar konusunda büyükşehir ve Başiskele belediyemiz yapacaklarının en fazlasını yaptılar. Günün konusu asfaltımız var. Yaklaşık 10 gün içerisinde bitireceğiz. ama hepimiz bir çok konuyu aile ve işimizde de düşünüyoruz. Ama bir şey var elde ki imkanlar. Şu anda ki iş makinelerimizin ödemeleri Başiskele belediyemiz tarafından yapılmaktadır. İş yerlerimizin aralarını beton yaptık. Yağmura karşı önlemlerimizi aldık. Şu anda sitemiz içinde iş yerlerinin yarısı dolmuş durumda. Sitemiz’de 6 kamera ve kapılarımızda güvenliklerimiz var. Hırsız olayı yaşanmadı. Ticari iş yerlerini satmaya başladık. Maddi imkanınız varsa değerlendirmenizi istiyorum’’ dedi.


12 YIL ÖNCE SIKILIYORDUM, ŞİMDİ GELİŞİM VE DÖNÜŞÜM YAŞADIK

Olağan genel kurulda konuşan ve Büyükşehir belediyesi olarak alt yapı sıkıntısı yok. Bununla ilgili planlama yaptıklarını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, "Burası sizlerin çalışmaları ile ayakta duracak. İnşallah burada biz sizlere yardımcı olacağız. Koopratif bugüne kadar mücadele etti. Birlik beraberlik olması lazım. Bugün bir çok kararı oy birliği ile alıyoruz. Bilmediğiniz konularda yönetimden bilgi alın Her tarafa ağaç dikelim. Girişleri beton yığını halinde bırakmayalım. 12 yıl önce burada Büyükşehir belediye başkanı olmaktan sıkılıyordum. Ama şimdi büyük dönüşüm ve gelişim yaşadık. Bunu esnaf, halk ve sanayicimizle yaptık. Birlik olmak çok önemli. Aslan yatağından belli olur’’ dedi. Genel kurulda yapılan çalışmalar oy birliği ile onaylandı.

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/4468272/karaosmanoglu-donusum-ve-gelisimi-yasadik