Körfez’e yeni bulvar

Körfez İlçesinin yaya ve araç trafiği açısından en işlek caddesi konumunda bulunan Tuğrul Caddesi Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından tepeden tırnağa yenilenerek modern bir bulvara dönüştürülüyor. Önümüzdeki yıl Şubat ayında tamamlanması planlanan projeyle Tuğrul Caddesi modern bir bulvar haline gelecek.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ersin Yazıcı, projenin Körfez’e değer katacağını vurguladı. Proje kapsamında bin 400 metre uzunluğundaki caddede birçok çalışmanın yapılacağını söyleyen Genel Sekreter Yazıcı, şöyle konuştu: “Tuğrul Caddesi; araçlar için durak ve park yerleri, granit yaya kaldırımları, 145 ağaç dikimini de içeren çevre düzeni, dekoratif çitleri, süs havuzları ve çağdaş aydınlatma sistemiyle model bir cadde hüviyetine bürünecek”.

İnceleme ziyaretine Genel Sekreter Yardımcısı Ercan Yazıcı, Fen İşleri Daire Başkanı Tahir Akman, Yol Koordinatörü Hasan Güzel ve Yapı Kontrol Şube Müdürü Suat Atak da katıldı. Genel Sekreter Ersin Yazıcı, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin kentin her köşesinde yatırımlarının hızlı bir şekilde devam ettiğini belirterek, yapılan yatırımlar sayesinde Körfez’in daha iyi yerlerde olacağını söyledi.

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Perde Arkası bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/4468901/korfeze-yeni-bulvar