Muhtarlar ve protokol palamut ziyafetinde

Vedat Yoldaş’ın başkanı olduğu Muhtarlar Derneği Kocaeli Şubesi; üyesi muhtarlara ve davete katılan protokole bu yıl palamut ikram etti.

Vali Hasan Basri Güzeloğlu, AK Parti Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit İlçe Kaymakamı Ersin Emiroğlu, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Vali Yardımcısı Osman Sarı, AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü ve yönetimi, AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, Türkiye Muhtarlar Derneği Fahri Genel Başkanı Mustafa Pehlivan, Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şube Başkanı Vedat Yoldaş, Muhtarlar Masası Koordinatörü Mehmet Çetin, AK Parti İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Aysel Demirtaş ve yönetimi, İzmit, Başiskele, Kartepe, Gölcük muhtarları katıldı.

YOLDAŞ'TAN BİRLİK VE BERABERLİK MESAJI 
Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şube Başkanı Vedat Yoldaş, "15 Temmuz ruhunu yaşatmak anlamında bu kalabalığı oluşturmak inşallah bundan sonra bu dostluk ve birlik ve beraberliği sürdürürüz. Organizasyon bununla sınırlı kalmayacak. Muhtarlar organizasyonumuzu kendi aramızda kutluyorduk. Daha sonra yeterli gelmedi. 19 Ekim’i hükümetimiz muhtarlar günü olarak kabul etti. Türkiye’deki muhtarları davet edeceğiz." diye konuştu.

19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, "Geldiğimiz günden beri düşünüyorduk. Muhtarlık hizmet birimini kurduk. Muhtar dostu bir Cumhurbaşkanımız var. Muhtar bir köyse, köyün anası babası olduğunu biliyoruz. 19 Ekim Muhtarlar Günü olarak kesinleşti. Ceddimizden gelen gelenekleri yaşatmaya devam ediyoruz. İyiki muhtarlarımız var sağ olun var olun’’ ifadelerini kullandı.

"YAŞANABİLİR KOCAELİ"

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, "Muhtarlar halk iradesiyle seçilen yerel kılcal damarlarımız. Kocaeli sanayi kenti olmasına rapmen en yaşanabilir şehri olacak. Muhtarlarımız inançlı olsun hedeflerini ortaya koysun. Tramvayın üretimi Bursa’da yapılıyor. Almanya’da Çinlisi de, Japon'u da, en çok bizim tramvaya ilgi duydular. Her şeyin en güzelini bizim mühendisler ve teknisyenler yapıyorlar. Hedefimiz çağdaş medeniyetimizin önüne geçmek’’ dedi.

"MAĞDUR VATANDAŞIMIZ KALMASIN"

Karaosmaoğlu şöyle devam etti:

"Halkın seçtiği temsilci siz değerli muhtarlarımızla olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Geleceğe kararlı biçimde yer almak için, iç ve dış hainlerin işbirliği ile yapılan tehditlere karşı başta baş komutanımız Cumhurbaşkanımız olmak üzere, aziz milletimizin demokrasine sahip çıktı. Rabbim bütün şehitlerimize rahmet eylesin. Tüm Türkiye’de ve Kocaeli’de olduğu gibi meydanlarda bu duruşu yaşattığınız için saolun varolun. Yapılan bütün hizmetlerde sizlerin gayretlerini görüyorum. Özel isteğim var, her biriniz mahallenizde yoksul olanları bilenlersiniz. Hiçbir hanede madur mahsun kimse kalmasın. Darda ve zorda olanı bize taşıyın"

"AMAÇ GÖNÜLDEN KONUŞMAK"

AK Parti Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün, "Amaç gönülden konuşmak. 15 Temmuz'dan sonra bir araya geldiysek aynısını vatandaşta gösterdi. Önemli olan Allah için sevmek. Cumhurbaşkanı'mız boşuna Dünya 5’ten büyük demiyor. Susarsak dilsiz şeytandan farkımız olmaz’’ dedi.

Kerim YAVUZ

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/4471625/muhtarlar-ve-protokol-palamut-ziyafetinde