Hırsız kadın evine girdiği adamı bıçakladı

Antalya’nın Alanya ilçesinde bir kadın, hırsızlık için evine girdiği adamı bıçakladıktan sonra ziynet eşyalarını alıp kaçtı. Yaralı ev sahibinin, hırsızı dışarıda yakalayıp polise teslim ettiği anlar bir işyerinin güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi.

Cumhuriyet Mahallesi Ladin Sokak'ta bulunan Tufan Apartman'da yaşayan A.A.’nın (24) evine gelen Menife D. (46), kapıyı telle açarak içeri girdi. Menife D. evde bulunan 1 adet altın bileklik, 1 adet altın zincir ve 2 adet altın yüzüğü alıp kaçmak istediği sırada ev sahibi A.A. ile koridorda karşılaştı. Hırsız kadın Menife D., yanındaki bıçakla boğuştuğu ev sahibi A.A.’yı elinden bıçaklayarak kaçtı. Ev sahibi A.A., yaralı bir şekilde kaçan hırsızın peşine takıldı. Kaçan hırsız Menife D.’yi dışarıda yakalayan A.A., polis çağırttı. Hırsızla bir müddet mücadele ettikten sonra yakalayan A.A., polis gelinceye kadar Menife D.’yi bırakmadı. Polis olay yerine gelerek Menife D.’yi gözaltına aldı.

Hırsız Menife D. ile ev sahibi A.A.’nın dışarıdaki mücadelesi bir işyerinin güvenlik kameraları tarafından kayıt altına alındı. Ev sahibi A.A., Alanya Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

İfadesi alınan Menife D.'nin suçu kabul etmeyerek, eve temizlik yapmaya gittiğini iddia ettiği öğrenildi.

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/4471923/hirsiz-kadin-evine-girdigi-adami-bicakladi