İşte Zafer Mutlu'nun yönetim kurulu

Saadet Partisi Eylül Ayı Olağan Divan Toplantısı Sabancı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Genel Başkan Yardımcısı Mesut Doğan’ın da katılım gösterdiği toplantıya birçok isim katıldı. Parti çalışmalarının değerlendirildiği toplantıda Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanı Zafer Mutlu icra kurulunu kamuoyuna tanıttı.

YÜRÜTME KURULU AÇIKLANDI

Toplantıda Saadet Partisi Kocaeli Başkanlığı yürütme kurulunun; İl Başkanı Zafer MUTLU, İl Teşkilat Başkanı Halil KAYIN, İl Siyasi İşler Başkanı Alaattin ÇAKMAK, İl Planlama ve Kordinasyon Başkanı Abdülhamit ŞAHİN, İl Seçim İşleri Başkanı Fatih POLAT, İl Tanıtma Başkanı Sedat USLU, İl Sivil Toplum Kuruluşları ve Halkla İlişkiler Nihat YILDIZ, İl Eğitim Başkanı Necip KATIRAĞ, İl Dış İşleri Başkanı Halit ŞENGÜL, İl Mahalli İdareler Başkanı Zeki KARATAŞ, İl Muhasibi Cemal ERDOĞAN, İl Mali İşler Başkanı Eyüp ÇELİK, İl Sosyal İşler Başkanı İbrahim BIYIKLI, İl Ekonomik İşler Başkanı Volkan GEMİKSİZ, İl Yatırım ve Kalkınma Başkanı  Paşa Ali GÜMÜŞ,  İl Sekreteri İbrahim BIKMAZ, İl Gençlik Kolları Başkanı Latif Gökhan DURTAŞ, İl Kadın Kolları Başkanı Reyhan ŞENGÜN, olarak belirtildi.

“ŞEHRİMİZ TÜPRAŞ’TAN MAHRUM BIRAKILMAMALI”

Türkiye ve Kocaeli gündemine dair açıklamalarda bulunan Kocaeli Saadet Partisi İl Başkanı Zafer Mutlu: “Bu zamana kadar 20 yılı aşkın süredir ne gerekiyorsa yaptık. Teşkilat mensuplarımıza ve genel merkezimize çalışmalarından dolayı şükranlarımı arz ediyorum. Yaşadığımız beldeleri şehirleri daha yaşanılır hale gelmesi için kendisini çalışmaya adamış teşkilat mensupları olarak görevimizi bugüne kadar yaptık bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Kentimizde aylardır süren bir Tüpraş meselesi var. Tüpraş Genel Merkezi’nin Kocaeli’den İstanbul’a taşınması uzun zamandır gündemde. Bu konuda büyük bir endişemiz var. Biliyoruz ki o ildeki sanayicilerin verdiği vergilerden belediyelerimize yüzde altılık bir pay geliyor. Bu şehirde bir güvenlik sorununu ortaya koyan sanayi kuruluşlarının bulundukları şehire katkı da sunması gerekir. Şehrimizin Tüpraş’tan mahrum bırakılması Kocaeli’ye yapılabilecek en büyük kötülüklerdendir.”

TÜPRAŞ KONUSU

Tüpraş açıklama yapıyor diyor genel merkezi tek yaşıyoruz. Vergimizi yine Kocaeli’ye veriyoruz diyor ama bu açıklamayı kabul etmek müminin değil. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın da diyor ki paniğe gerek yok, bakanlığın bu kuruluşların nerede vergi vereceğini belirleme düzenleme yetkisi var. Peki ben onlara soruyorum ; Kocaeli, İstanbul ve İzmir’den sonra ülke ekonomisine en büyük katkısı olan şehirdir. Bu gibi sanayi kuruluşlarının birçoğunun genel merkezi de İstanbul’da.Peki onların da vergisini Kocaeli’ye verme girişiminiz hiç oldu mu söylesinler? Kocaeli hak ettiği değeri maalesef görmüyor. Kendi ifadeleriyle bunu belli ediyorlar” diyerek Tüpraş Genel Müdürlüğü’nün taşınması konusunda eleştirilerde bulundu.

“DEPREM HALEN DERS VEREMEDİ Mİ”

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Silivri merkezli yaşanan deprem konusuna da değinen İl Başkanı Zafer Mutlu; “İstanbul merkezli bir depremle sarsıldık. Akıllar hemen 20 yıl öncesine çevrildi. Nem yapıldı, ne araştırmalar çıkarıldı deprem oldu da yeni yeni tekrar bakılıyor. Ancak hala kentimizde binlerce yirmi yaşın üstünde sorunlu, yıkılmayı bekleyen altı yedi katlı bina var. Gerekli olan imar planlarını halen ortaya koymuş değiller. 20 yıl önceki büyük felaket bize halen ders veremedi mi? Bu yapı sorunlarının ortadan kalkması için imar plan değişikliklerinin en acilinden yapılmasını diliyorum” diyerek ifadelerini tamamladı.

AKTİF SİYASET HAYATIMIZI DEVAM ETTİRECEĞİZ

Sözlerinin devamında Kartepe’de yapılacak olan zirveye değinen Mutlu; “Ekim ayı sonunda Kartepe zirvesi yapılacak. Bu zirvede şehircilik ve mutlu şehir teması işlenecek. Geçen yıl da göç konulu zirve yapılmıştı.Bakanlarımız geldi, yurt içi ve yurt dışından çok önemli isimler de gelmişti. Bu zirveler sonunda kapsamlı sonuçlar çıkarıldığı halde aradan zaman da geçtiği halde ortaya çıkan sonuçlara göre bu kentte hangi adımlar atıldı bunların açıklanması gerekir. Bu kent netice almak istiyor, buyursunlar açıklasınlar.Ortak akılla hareket edip, ulaşım yol yapı, imar, kentsel dönüşüm konusunda ortaya çalışma koymak gerekir. Zirveler yapılıyor ama netice yok. Biz Saadet Partisi olarak gerekli her şeyi takip ederek, her bir kuruşun nerelere harcandığının takipçisi olacağız. Saadet Partisi olarak aktif siyasetimizi her şartta devam ettireceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/4484022/iste-zafer-mutlunun-yonetim-kurulu