“Bu yönetimin gitmesi, duruşumuzu değiştirmez”

Büyükşehir’in Muammer Çelik’e olan güvensizlikten dolayı kulübe destek vermediği, kongre kararı alınırsa yeni yönetim oluşturacağı yönündeki söylenti ve beklentiler üzerine Başkan Danışmanı Abdullah Erol açıklama yaptı. Erol, “Bunlar spekülasyon. Tavrımızın mevcut yönetimle ilgisi yok. Kim gelirse gelsin, duruşumuz değişmeyecek” dedi.

ABDULLAH EROL AÇIKLAMA YAPTI
Kamuoyunda Büyükşehir Belediyesinin mevcut yönetime olan güvensizlikten dolayı kulübe yardım etmediği, kongre kararı alınması durumunda yönetim oluşumu içerisine girip gelecek yönetimi destekleyeceği yönündeki söylenti ve beklentiler üzerine dün Büyükşehir Belediyesi’nde açıklama yapıldı. Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Abdullah Erol, tavırlarının mevcut yönetimle ilgili olmadığını belirterek, “Bu söylentiler spekülasyondan ibarettir, kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır” dedi.

“DURUŞUMUZDA DEĞİŞİKLİK OLMAZ”
Başkan Danışmanı Abdullah Erol şunları söyledi: “ Kamuoyunda mevcut yönetimi biz istemiyormuşuz, kongre kararı alındığında yönetim oluşumu içerisine girip gelecek yönetimi destekleyeceğimiz yönünde söylentiler ve beklentiler olduğunu gözlüyoruz. Şu bilinsin ki, tavrımızın, bu duruşumuzun Muammer Çelik’in şahsıyla veya yönetimiyle ilgisi yok. Dolayısıyla bu yönetimin gitmesi gibi bir beklenti içerisinde değiliz. Yeni gelecek yönetimi destekleyeceğimiz veya yönetim oluşumu içinde olduğumuz yönündeki görüşler de gerçeği yansıtmamaktadır. Hangi yönetim gelirse gelsin, şu anki duruşumuzda bir değişiklik olmaz.”

“LOJİSTİK DESTEĞİMİZ SÜRECEK”
Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Abdullah Erol, Kocaelispor’a nakit para desteği vermelerinin mümkün olmadığını ancak lojistik anlamda kulübe yardımcı olmaya devam edeceklerini belirterek, “Zaten lojistik yardımı hiç kesmedik. Otobüs, personel ve iaşe gibi konularda ne zaman yardım istense gereğini yapıyoruz. Otopark geliri de kulübe aktarılmaya devam ediyor. Nakit para dışındaki bu yardımlarımız bundan sonraki süreçte de devam edecek” dedi.

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/4490723/bu-yonetimin-gitmesi-durusumuzu-degistirmez