Kız kaçırma kavgası: 2 ölü 2 yaralı

KIZ EVİNE BASKIN

Polisten ve mahalle sakinlerinden alınan bilgilere göre olaylar şöyle gelişti:  Tavşantepe Mahallesi Kumlu Sokak’ta oturan Ercan Şencan’ın, henüz reşit olmayan kızı bir süre önce evlenme vaadiyle kaçırılmıştı. Ancak kızın babası sert tepki gösterdi. Sağlam ailesi, kaçırdıkları kızı baba evine geri getirdi. Ancak aynı kızı bu kez Ersin G. isimli başka bir şahıs kaçırdı. Bu olay üzerine Sadettin Sağlam(38), ağabeyi Sezgin Sağlam(40) ve kuzenleri Ertaç Sağlam(25), gece saat 22.30 sıralarında hesap sormak için Ercan Şencan7ın evine geldiler.

BIÇAKLA YARALANDI, TÜFEKLE VURDU

Polisten alınan bilgiye göre,  Sağlam ailesi ile kaçırılan kızın babası arasında evin önünde münakaşa başladı. Daha sonra kavgaya dönüştü.  Ev sahibi Ercan Şencan, bıçakla yaralanınca, can havliyle evden tüfeğini alıp, ateşledi. Tüfekle vurulan Sadettin, Sezgin ve Ertaç Sağlam,  minibüsle Konak Hastanesi’ne getirildi.  Bıçakla yaralanan Ercan Şencan da Kocaeli Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.  Sadettin Sağlam ve Ertaç Sağlam kurtarılamadı.

İKİ KİŞİ TEDAVİ GÖRÜYOR

Olaylarda hayatını kaybeden evli, iki çocuk babası Sadettin sağlam(38) ile kuzeni,  iki çocuk babası Ertaç Sağlam(25)  Tavşantepe’de toprağa verilecek. Yaralanan Sezgin Sağlam(40)  Konak Hastanesi’nde, aynı zamanda cinayet zanlısı olan Ercan Şencan Kocaeli devlet Hastanesi’nde tedavi görüyor.

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Asayiş bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/4491990/kiz-kacirma-kavgasi-2-olu-2-yarali