Hakem ve gözlemcilerin yeni başkanı Mecit Keskin oldu

190 ÜYENİN 140’I OY KULLANDI

Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Kocaeli Şubesi’nin olağan genel kurulu yapıldı. Uluslararası Gençlik Merkezi’ndeki genel kurula üyeler büyük ilgi gösterdi. 190 üyesi bulunan derneğin kongresinde 140 üye oy kullandı. Taban Birlikleri Başkanları’ndan hiç biri genel kurulda yoktu. Ayrıca Hakemler Derneği’nin son başkanı Alper Çetin Antalya’da seminerde, İl Hakem Kurulu Başkanı Kerim Akdülger de eğitim seminerinde olduğu için genel kurula gelemedi. Bekir Yümnü’nün divan başkanlığı yaptığı genel kurulda Mehmet Akif İbrahimoğlu ile Gündoğdu Yiğit de katip olarak görev aldı.


DERNEĞİN 67 BİN TL ALACAĞI VAR

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan kongrede daha sonra faaliyet, denetim kurulu raporları okundu ve ibra edildi. Divan kuruluna yüzde 10’luk kesintilerin kaldırılması ve devam etmesi yönünde iki öneri geldi. Bu konu salonda tartışmaya neden oldu. Özellikle klasman hakemleri uygulamanın yanlış olduğunu söylerken, gözlemciler kesintinin doğru bir yöntem olduğunu belirttiler.  Öneri oylamaya sunuldu. Salondaki 100 üyeden 60’ı uygulamanın devamı lehine oy kullandı. Bu arada 2014 yılı sonu itibariyle derneğin yüzde 10 kesintilerden 67 bin TL alacağı bulunduğu açıklandı 


KESKİN, YURTSEVER’E JEST YAPTI

Seçim maddesine geçildiğinde ilk olarak divan başkanı başkan adaylarına söz verdi. Mecit Keskin, “Büyüğüm” diyerek Fevzi Yurtsever’e ilk konuşma hakkını verdi. Yurtoğlu slayt gösterisi eşliğinde tek tek projelerinden bahsetti. Ulaşımda kolaylık, antrenmanlarda mevsime göre içecek, finansal planlama, hakemlere bipli bayrak, antrenmanlara gelip gidenler için parmak izli yoklama, kokart gecelerinin il dışında yapılması, hakemlerin donanımı, lokalin merkeze taşınması, takımlara eğitim verilmesi, spor dergisi, takdir ve ödüllendirme, sosyal çalışmalar,  kitap ve yıllık Yurtsever’in vaat ettiği projeler oldu. Yurtsever kongrenin hayırlı olması dileğiyle konuşmasını sonlandırdı.


“MERKEZDE LOKALİMİZ HAZIR”

Diğer başkan adayı Keskin yaptığı konuşmada, “Genç bir ekibiz, enerjimizle, heyecanımızla derneğe hizmet edeceğiz. Listemizde gözlemci yok diye eleştiriliyoruz. Gözlemci ağabeylerimizin fikir ve önerilerine her zaman açığız. 11.Bölge için bir festival düşünüyoruz. Kocaeli ilinin gücünü göstermek istiyoruz. Birçok sosyal projemiz var, bir bir hayata geçireceğiz.  Ayrıca merkezde bir lokal yeri tuttuk.  Körfez manzaralı lokalimiz 1 Şubat’ta hizmete girecek. Kongrenin hayırlı olmasını diliyorum” dedi. ^


KIRDUDU AYAKTA ALKIŞLANDI    

Başkan adaylarının ardından deneyimli hakem Zeki Kurdudu söz aldı ve son derece çarpıcı bir konuşma yaptı. Kırdudu kongre salonunda derneğin flamasının olmamasını ve kaçıncı kongrenin yapıldığının yazılmamasını eleştirerek başladığı konuşmasında, “Neden birlik olmadık da tek adaylı bir seçim yapamadık?  Neden hakemleri taraf olmak zorunda bırakıyoruz? Derneğin başkanı nerede? İl Hakem Kurulu Başkanı nerede? Seçim Demirel 1 yıllığına başkanlığa geldi 7 ay sonra telli duvaklı gitti, bana göre saygısızlık yaptı. Başkan adayları buraya çıkıp anlatıyor. Bağışlarla, hakem ve gözlemci paralarıyla herkes başkanlık yapar: Bulun sponsor da işi öyle halledin görelim. Herkes oy derdine düşmüş, menfaat peşinde. 2006 yılında kasada 40 bin TL vardı. Derneğin yıllık geliri 10 bin TL dolayındaydı. Aradan 8-9 yıl geçti. Şu anda derneğin kasasında 120-130 bin TL olması gerekirdi. Bu paralar nerede. Seçilecek olan yönetim kurulu bunu sorgulasın” dedi. Kırdudu’nun konuşması büyük alkış aldı.


31 OY BOŞ ÇIKTI 

Konuşmaların ardından seçim maddesine geçildi. Oylama işlemi yaklaşık 1.5 saat sürdü. Kongre açıldığında divan başkanı 100 üyenin hazurun listesine imza attığını açıklamıştı. Seçimde 140 üyenin oy kullandığı belirtildi.  Mecit Keskin ve Fevzi Yurtoğlu’nun listelerinin yarıştığı seçimde 61 oy alan Keskin derneğin yeni başkanı seçilirken diğer aday Fevzi Yurtoğlu’na 46 oy çıktı.  Kongrede tam 31 kişi boş oy attı. 2 oy da geçersiz sayıldı.  Derneğin yeni başkanı olan Keskin 3 yıl süreyle görev yapacak. Keskin üyelere hitaben teşekkür konuşması yaptı.

YÖNETİM KURULU ASİL

Mecit Keskin-Başkan

Musa Önal-Başkan vekili

Halil Dağdeviren-Genel Sekreter

Erhan Yalta-Sayman

Samet Malkoçoğlu-Üye

DENETLEME KURULU ASİL

Onur Küçük

Bahri Toksagül

Engin Uğur

GENEL MERKEZ DELEGELERİ ASİL

Bekir Yümnü

Kerim Akdülger

İsmail Yılmaz

Ergün Öztürk

Ersin Yıldırım

Hasan Türkmen

Mukaddem Gülpınar

Rıfat Kahraman

Musa Önal

Erhan Yalta

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/4492245/hakem-ve-gozlemcilerin-yeni-baskani-mecit-keskin-oldu