AKP’de kimler aday olamayacak?

1 Kasım’da yapılacak olan genel seçimler için AKP’de başvuru süresi bugün başladı. AKP’ Genel Merkezi kimlerin aday olamayacağı konusunda hazırladığı ilke kararını il teşkilatlarına gönderdi. Buna göre, il Başkanları, il yöneticileri, İlçe başkan ve yöneticileri, Belediye Başkanları, belediye meclis üyeleri, Kadın ve gençlik kolları başkan ve yöneticileri aday olamayacak.

TALUS VE KORKMAZ VAZGEÇTİ

Parti genel merkezinin bu kararı üzerine, 1 Kasım seçimleri için görevlerinden istifa edip, aday adayı olmaya hazırlanan Başiskele İlçe Başkanı Şahin Talus ile İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz da görevlerinin başında kaldılar. Talus ve Korkmaz, milletvekilliği için başvuru yapmayacaklar. İl kadın kolları Başkanı Emine Zeybek ise, henüz kesin kararını vermedi.

İPŞİROĞLU BIRAKTI

AKP İl Teşkilatı İcra Kurulu’nda bir değişikliği gidildi. AKP il Teşkilatında Teşkilat Başkanı olarak görev yapan Mehmet İpşiroğlu görevi bıraktı. İpşiroğlu’nun yerine Mustafa Kocaman atandı. Kocaman İcra Kurulu’nda Ar-Ge başkanı olarak görev yapıyor. Ar-Ge başkanlığa ise henüz bir atama yapılmadı.

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/4493179/akpde-kimler-aday-olamayacak