İşte Süper Lig’le ilgili plan! Kocaeli Stadyumu da var!

En çarpıcı detay, maçlar deplasmanlı şekilde değil, riski en aza indirmek için tek merkezde oynanacak. Stat sayısı göz önünde bulundurularak İstanbul tercih edildi. Takımlar, lig başlamadan 1 ay önce İstanbul’da ayrı lokasyonlarda toplanacak.

HAFTADA 2 MAÇ

Fanatik Gazetesi’nden Tunç Kayacı’nın haberine göre Spor Bakanlığı, TFF’nin planladığı gibi normal seyrinde yani 7-8 haftada ligi bitirmeyi düşünmüyor. Bakanlık, 4 haftada yani haftada 2’şer maç oynatarak, Süper Lig’i tamamlamayı planlıyor. Böylelikle Ağustos ayına sarkmadan sezon tamamlanmış olacak. En önemli detay, maçlar tek merkezde oynanacak. Böylelikle uçak seyahatlerinin önüne geçilecek, daha izole bir ortam oluşturulacak ve takımlar aynı şehirde farklı lokasyonlarda kalacak. Stat sayısı ve tesis yeterliliği açısından İstanbul merkez olarak belirlendi. Belirlenen statlar içinde İstanbul dışında yer alan tek stat ise Kocaeli Stadyumu. Takımlar 1 ay öncesinde gelerek belirlenen yerlerde kalacak, temas ortamı kısıtlı tutulacak.

BİR MAÇTA GÖREVLİ SAYISI 224

Spor Bakanlığı’nın yaptığı çalışmaya göre bir lig maçında bulunması gereken kişi sayısı 224. Her bir takım 37 kişiden oluşuyor. Ayrıca hakemler, TFF yetkilileri, medya, yayıncı kuruluş, saha içi teknik personel, emniyet personeli, sağlık personeli, top toplayıcılar ve şoför dahil bu 224 kişinin içinde bulunuyor. Sadece futbolcular veya teknik heyetler değil, A takım ile ilgilenen personel de belirlenen lokasyonlarda kalacak. Yani işi bittikten sonra çıkıp evine gitmeyecek. Bu şekilde risk minimuma indirilmiş olacak. İstanbul kulüpleri kendi tesislerinde kalacak, diğer şehirlerden gelen takımlar için de oteller belirlendi. Bu takımlar her biri farklı otelde kalacak. Konaklama kesinlikle tek kişilik odalarda yapılacak. Böylelikle dış dünya ile irtibat maksimum oranda kesilecek. Takım hep grup halinde hareket edecek. Tesis, otel, stat üçgeninde bu süreyi geçirecek. Futbolcular ve bütün personele sık sık test yapılacak. Bunun periyotları belirlendi. Aynı zamanda maçlar öncesi de yine bir ön test yapılacak. Sürekli yapılacak testler ile oyuncuların da psikolojik olarak rahatlaması sağlanacak.

Süper Lig’in oynanacağı statlar:

Atatürk Olimpiyat

Kasımpaşa Recep Tayyip Erdoğan

Türk Telekom

Vefa

Vodafone Park

Şükrü Saracoğlu

Esenyurt Necmi Kadıoğlu

Ümraniye

Başakşehir Fatih Terim

Kocaeli

HANGİ TAKIM NEREDE KALACAK, NEREDE KAMP YAPACAK?

GALATASARAY:

Konaklama ve Antrenman: Florya Metin Oktay Tesisleri

FENERBAHÇE:

Konaklama ve Antrenman: Samandıra Can Bartu Tesisleri

BEŞİKTAŞ:

Konaklama ve Antrenman: Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri

BAŞAKŞEHİR:

Konaklama ve Antrenman: Başakşehir Fatih Terim Stadı

TRABZONSPOR - ALANYASPOR:

Konaklama: Otel

Antrenman: Sancaktepe Stadı

SİVASSPOR:

Konaklama: Otel

Antrenman: Kasımpaşa Kemerburgaz Tesisleri

KASIMPAŞA:

Konaklama ve Antrenman: Kasımpaşa Kemerburgaz Tesisleri

GÖZTEPE - ANTALYASPOR:

Konaklama: Otel

Antrenman: Yusuf Ziya Öniş Stadı

KAYSERİSPOR - GENÇLERBİRLİĞİ - DENİZLİSPOR:

Konaklama: Otel

Antrenman: Güngören Stadı

ÇAYKUR RİZESPOR - ANKARAGÜCÜ - KONYASPOR:

Konaklama ve Antrenman: Milli Takımlar Riva Tesisleri

GAZİANTEP FK - YENİ MALATYASPOR:

Konaklama: Otel

Antrenman: Atatürk Olimpiyat Stadı

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/4496297/iste-super-ligle-ilgili-plan-kocaeli-stadyumu-da-var