Geleceğin doktorları beyaz önlüklerini giydi

Her yıl Tıp Fakültesi’nde gerçekleştirilen beyaz önlük giyme töreni bu yıl da birinci sınıfa başlayan 319 öğrencinin katılımıyla düzenlendi. Törene KOÜ Rektörü Sezer Komsuoğlu, Rektör Yardımcısı Ali Demirci, Tıp Fakültesi dekanı Prof. Dr. Şükrü Hatun, dekan yardımcıları, öğrenciler ve aileleri katıldı. Öte yandan 2013-2014 döneminde fakültede başarılı olan öğrencilere de başarı bursları verildi.

‘HEPSİ İYİ HEKİM OLACAK’

Törende ilk olarak konuşan Tıp Fakültesi dekanı Prof Dr. Şükrü Hatun, “Zor bir sınavı verip üniversitemizi kazanan öğrencilerimiz kadar biz de mutluyuz. Hayatla ilgili çok önemli bir tercihte bulundunuz. Çocuklarınızı iyi hekimler yapmak için sizlere söz veriyoruz. Çocuklarınıza özgür bir eğitim alanı sağlayacağımıza söz veriyoruz. 20 yıl önce kurulduk ve Türkiye’nin önde gelen üniversiteleri arasında yer aldık. Kocaeli Üniversitesi’ne hoş geldiniz” dedi.

‘BARIŞ’LA BAŞLADI’

Hatun’dan sonra konuşan KOÜ Rektörü Sezer Komsuoğlu, Engin başarı dileklerimiz sunuyorum, öğrencilerimize. Değerli veliler çocuklarınız Türkiye’nin tıp fakültelerinin en iyilerinden birini kazandılar. Zeytin ağaçları bütün dillerde barış, sevgi ve köprü olmaktan yana olan bir ağaçtır. Eşim baki Komsuoğlu, üniversiteye geldiğinde zeytin ağaçları dikti. Zeytinle başladım çünkü dünyanın barışa ihtiyacı var. 21. Yüzyılın daha barışçıl olmasını istiyoruz. Bu yüzyılda sizlerin büyük rolü olacak” dedi.

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/4496422/gelecegin-doktorlari-beyaz-onluklerini-giydi