Yalçınöz: Milliyetçilik meşalesi hiç sönmeyecek

Yalçınöz mesajında şunları söyledi: "3 Mayıs Milliyetçiler Günü' Türk Milliyetçileri tarafından hiçbir zaman unutulmayacak önemli günlerden biridir. 3 Mayıs 1944, o güne kadar 'edebî ve ilmî bir saha' olan Türkçülüğün tarihinde bir dönüm noktası, bu davanın bir harekete dönüşmesinde mihenk taşıdır. Aslen, 26 Nisan 1944 tarihinde başlayan ve dönemin hükümetinin 'Irkçılık- Turancılık Davası' olarak adlandırdığı davanın ikinci duruşma günü; ancak Türk milliyetçiliğinin şahlanışında büyük bir adımdır.

“DAVA İNSANLARI İLHAM KAYNAĞIMIZDIR”

Dünya genelinde yaşanan salgından ülkemizin de etkilenmesi nedeniyle Türk Milleti’nin çok hassas bir süreçten geçmektedir. Bilinmelidir ki, milletimiz tarih boyuncu pek çok kez sıkıntılı dönemler geçirmiştir. Ancak, aziz Türk Milleti bu dönemlerin hepsini aşmasını bilmiştir. Türk Milliyetçileri her zaman Türk Milleti’nin birliğinin, beraberliğinin ve bölünmez bütünlüğünün savunucusu olmuş ve daima olmaya da devam edecektir.1944 yılında dönemin sıkıntılarından bunalan vatandaşların olumsuz tepkilerini ve arayışlarını yaptığı çağrılarla milli dayanışma çizgisine çeken cefakâr milliyetçi dava insanları ilham kaynağımızdır.

“MİLLİYETÇİLER GÜNÜNÜ KUTLUYORUM”

Bugün bizlerde onlardan aldığımız ilham ve milli dayanışma ruhu ile bu salgının üstesinden hep birlikte geleceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş ile merhum Hüseyin Nihal Atsız ve dava arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyor, onların yaktığı Milliyetçilik meşalesinin asırlar boyunca sönmeden gelecek nesillere aynı azim ve kararlılıkla aktarılması gerektiği düşüncesiyle Türk Dünyası’nın 3 Mayıs Milliyetçiler Günü’nü kutluyorum."

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/4498357/yalcinoz-milliyetcilik-mesalesi-hic-sonmeyecek