Derince’de duygulu tören

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümü nedeniyle Derince’de düzenlenen törenler, duygulu anların yaşanmasına neden oldu.

Kaymakamlık önünde yapılan törenle başlayan anma etkinlikleri, daha sonra Sabancı Ortakları ve Çalışanları İlkokulu’nun salonundaki sunumla devam etti.

Derince Kaymakamı Mesut Yıldırım, Garnizon Komutanı Ali Kocatürk ve Derince Belediye Başkan Yardımcısı Adnan Balcı’nın yanı sıra Derince İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Tanrıkulu, Milli Eğitim İlçe Müdürü Remzi Turan, kaymakamlık daire müdürleri, okul müdürleri, milli eğitim şube müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar da takip etti.

Hürriyet Lisesi öğrencilerinin sunduğu programda şiirler ve sunulan gösteriler herkesi duygulandırdı. Şehitler Günü kapsamında Derince’de toplam 37 şehit ailesi ve gazi evinin ziyaret edildiği belirtildi. Protokol, şehit ve gazi yakınlarına çeşitli hediyeler sundu.

Tören resim, kompozisyon ve şiir dallarında düzenlenen yarışmalarında dereceye giren isimlere ödül verilmesiyle sona erdi. Öte yandan Derince Belediyesi önünde sergilenen ve Çanakkale zaferini anlatan fotoğraflar da vatandaşların ilgisiyle karşılandı.

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/4500429/derincede-duygulu-toren