Onlar birer kahraman! Saha ekipleri sıkı takipte...

EKİPLER SIKI ÇALIŞIYOR

Koronavirüs ile mücadelenin en önemli boyutu olan risk altındaki kişilerin takibi için oluşturulan ekipler ev ziyaretlerini sürdürüyor. Titizlikle yürütülen çalışmada risk altındaki vatandaşların koronavirüs belirtisi taşıyıp taşımadıklarına bakılıyor ve genel sağlık durumları kayıt altına alınıyor. Takip sistemi ve ekiplerin çalışması ile ilgili bilgi veren İl Sağlık Müdürü Şenol Ergüney, virüse karşı mücadeleyi en iyi şekilde yürütmeye çalıştıklarını söyledi.

ÇOK CİDDİ ÇALIŞIYORUZ

Ülkede ve Kocaeli’de koronavirüsle mücadele çalışmalarının etkin ve kararlı şekilde yürütüldüğünü söyleyen Şenol Ergüney, şunları aktardı:

“Hastanelerimizde tedavi çalışmalarını yürütürken bir taraftan da birinci basamak sağlık hizmetlerimizde görevli ekiplerimiz, halkımızı bilgilendirmek, izole edilmelerini sağlamak, hastalığı erken dönemde belirlemek ve bulaşmasını engellemek amacıyla saha çalışmalarını ciddiyetle gerçekleştiriyorlar. Çalışmalarda emniyet ve diğer kamu personelleri de yer alarak bizlere gerekli desteği sağlıyorlar.

BİR ELİN PARMAĞI GİBİ KENETLENDİK

Kocaeli Valiliği tarafından, kronik hastalığı bulunmayan diğer kamu kurum çalışanları, saha çalışmalarında yer almak üzere İlçe Sağlık Müdürlüklerinde görevlendirilmiş durumdalar ve önemli katkı sağlamaktalar. Ülkemizde ve ilimizde adeta bir elin parmakları gibi kenetlenmiş durumdayız. İlimizde gerçekleştirilen COVİD -19 mücadele çalışmaları kapsamında Büyükşehir Belediyemiz ve İlçe Belediyelerimize, Kaymakamlıklarımıza, Kocaeli Üniversitemize, ilimizde bulunan Dernek, STK, işletme, fabrika ve birçok meslek grubu ile vatandaşlarımıza sağlık personelleri adına bizlere sundukları desteklerden dolayı teşekkür ediyorum.

VATANDAŞA ÖNEMLE GÖREV DÜŞÜYOR

Virüsle mücadele konusunda vatandaşlarımıza da önemli görevler düşüyor. Dışarı çıkması sakıncalı olan vatandaşlarımızın Sağlık Bakanlığı'nın 14 kuralına istisnasız uyum sağlaması, diğer vatandaşlarımızın mümkün olduğunca sokağa çıkmamaları gerekiyor. Çıkmak durumunda olanların ise sosyal mesafe kurallarına dikkat etmeleri, maske takma zorunluluğu getirilen alanlarda kurallara uygun hareket etmeleri virüsün yayılmasının önlenmesine çok önemli katkılar sunacaktır.”

FİLYASYON EKİPLERİ- Kocaeli’de sahada görev yapan filyasyon ekipleri, yoğun gayret gösteriyor. Koronavirüs taşıyanların yakın çevrelerini takibe alan, daha da bulaşmasını engelleyen ekipler hastalara bakan diğer sağlık personeli kadar önemli bir görevi yerine getiriyor.

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/4503018/onlar-birer-kahraman-saha-ekipleri-siki-takipte