Bahçeşehir Koleji bayram coşkusunu evlere taşıdı

23 Nisan 1920’de Ankara’da Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışıyla, egemenliğin kayıtsız şartsız Türk ulusunun eline geçtiği günün 100. yılı, her zaman olduğu gibi Bahçeşehir Koleji ailesine yakışan bir anlayışla; coşku, gurur ve heyecan içerisinde kutladı.

Öğrencilerin heyecanı ve velilerin desteği ile gerçekleştirilen online törende saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini anlatan konuşmasını yapan Kocaeli Bahçeşehir Koleji Okul Müdürü Mahmut Kalcı: "100 yıl önce bugün, Ankara’da Meclisimizin açılışıyla egemenlik kayıtsız şartsız Türk Ulusunun oldu. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çağdaş ve ileri görüşlü bir lider olarak, temellerini attığı çağdaş yönetim anlayışı 100 yaşında. Ulusal bağımsızlık coşkusuyla çocuklarına bayram armağan eden dünyadaki tek lider Mustafa Kemal Atatürk’tür ve bunu dünya çocuklarıyla paylaşan ilk ve tek ülke Türkiye Cumhuriyeti’dir. Sevgili çocuklarım, bugün sizin gününüz, sizin bayramınız. Gülün, eğlenin, coşun ama çok çalışmayı, size emanet edilecek olan Türkiye Cumhuriyeti’ni çağdaş ülkeler seviyesine taşımayı, iyi insan olmayı, birbirinizi sevmeyi, haklarınıza sahip çıkmayı; birbirinize, çevrenize, değerlerinize saygı duymayı unutmayın. Biz size güveniyor ve sizi çok seviyoruz. Bu duygularla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı kutluyor, hepinizi sevgi ve özlemle kucaklıyorum" dedi.

Törende 23 Nisan şiirleri, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sözleri, 23 Nisan şarkıları, 10.Yıl Marşı, dans kareografileri ve Bahçeşehir Koleji Marşı’yla tam bir çocuk bayramı coşkusu yaşandı.

Bahçeşehir Koleji'nden yapılan açıklamada, "Ulu Önder Atatürk’ün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı bu günü bayram olarak çocuklara armağan etmesi, çocuklara verdiği değerin ve duyduğu güvenin en büyük göstergesidir. 23 Nisan, dünyadaki tek çocuk bayramı olma özelliğini de taşıyarak dünya çocukları arasında dostluk, kardeşlik ve sevgi bağlarının güçlenmesine, pekiştirilmesine katkıda bulunması açısından büyük öneme sahiptir. Bu duygu ve düşüncelerle; Kocaeli Bahçeşehir Koleji olarak TBMM’nin açılışının 100.yılı sebebiyle başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bağımsızlık destanımızı yazan silah arkadaşlarını ve onları bu ulusal mücadelede sonuna kadar destekleyen atalarımızı en derin sevgi ve saygıyla anıyor, Büyük Türk Milletinin ve sevgili çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyoruz." denildi.

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/4503115/bahcesehir-koleji-bayram-coskusunu-evlere-tasidi