5 partiden Barış Pınarı'na destek

Türkiye’nin Suriye’ye sınırında güvenli bölge oluşturmak amacı ile yaptığı Barış Pınarı Operasyonu ile ilgili Büyükşehir Belediyesinde grubu bulunan partilerin grup başkanvekilleri ortak basın açıklaması yaptı. AK Parti Grup Başkanvekili Yaşar Çakmak, CHP Grup Başkanvekili Engin Taşdemir, İYİ Parti Grup Başkanvekili Fevzi Canbaz, MHP Grup Başkanvekili Özhan Kurt ortak basın açıklaması yaptı. SP Grup Başkanvekili Mustafa Gürsoy il dışında olması nedeniyle açıklamaya katılamadı.

CİNAYET ŞEBEKESİ

Grup Başkanvekilleri adına açıklama yapan AK Parti Grup Başkanvekili Yaşar Çakmak, Barış Pınarı hareketini desteklemek amacı ile bir araya geldiklerini belirtti. 40 yıldan bu yana karanlık bir ideoloji ile bölgeye hükmetmek isteyen PKK terör örgütünün yok edilmesi gereken bir cinayet şebekesi olduğunu ifade eden Çakmak, “Devletimiz bu terör örgütünü yıllardır yok etmek için mücadele ediyor. Sadece terör örgütü ile değil onun destekçilerine karşı verilen mücadelede vardır. DEAŞ, PKK, PYD, YPG aynıdır.

MİLYONLAR YURTSUZ KALDI

Tarihin en büyük insanlık dramlarından biri yaşanıyor. Milyonlarca insan yurtlarından oldu, yüzbinlerce insan katledildi. Devlet otoritesinin olmadığı yerde terör örgütleri kendine yer buldu. PYD ve YPG Kuzey Suriye de kendini var etmeye çalışıyor. Bu terör örgütleri bu bölgede bir koridor oluşturuyor. Oluşturdukları otoriteyle binlerce insanı öldürdü, yüzbinlerce insanı yurtlarından etti. Onların üniformaları aynı olmasa da özde aynılar.

MEHMETÇİKLERİMİZİN YANINDAYIZ

Bu zalim örgütlere karşı milli güvenliğimizi sağlamak için uluslararası anlaşmalardan aldığımız güç ile Suriye milli ordusu ile bölgeyi teröristlerden temizleyerek milyonlarca Suriyeliyi yurtlarına gitmelerini sağlayacağız. Barış Pınarı operasyonunu tüm partilerimizin belediye meclis grupları olarak destekliyoruz. Kahraman Mehmetçiklerimizin yanındayız” dedi.

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/4506039/5-partiden-baris-pinarina-destek