Sedaş’tan kar önlemleri

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın da yaptığı toplantı ve eleştirilerinin ardından, Sedaş yönetimi hafta sonu bölge ve il sorumluları ile koordinasyon toplantısı düzenledi. Bu toplantıda, önlemler en ince ayrıntısına kadar ele alındı ve yeni önlemler eklendi.

Acil eylem planı kapsamında Sedaş İl sorumluları ve bölge sorumluları Şebeke İşletme Bakım Grup Müdürlüğü ve Dağıtım Varlıkları Grup Müdürlüğü yetkilileri ile bir araya gelerek, alınan köklü önlemler için gerekli işbirliğinin sağlanmasını ve organize edilecek çalışmaları koordine ettiler.

Arızalara müdahale sırasında kullanılacak araçlar, vinçler ve iş ekipmanlarının planlaması yapıldı. Sahada görev alacak sorumluların ve ekiplerin 3 vardiya çalışması sırasında izlenecek görev dağılımını da en ince ayrıntısına kadar belirledi. İletişim adreslerinin de belirlendiği toplantıda, dağıtım direktörlüğü ile kaymakamlıklar, belediyeler, İl AFAD Müdürlükleri ve Valilik Makamları ile TEDAŞ’a da bilgi verecek bu birimin en etkin şekilde çalışması için gerekli altyapı sağlandı.

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/4506845/sedastan-kar-onlemleri