İzmitli balığa doydu

İzmit Marina Esnafları Ticari Dayanışma Derneği öncülüğünde ve İzmit Merkez Su Ürünleri Kooperatifi’nin katkıları ile düzenlenen festivale Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, Kocaelispor Kulübü Başkanı Bahri Yavuz ve birçok vatandaş marina iskelesine katılım gösterdi. İzmit Marina Esnafları Ticari Dayanışma Derneği Başkanı Orhan Karahasan, “10 senedir de geleneksel hale getirdiğimiz ‘Balık Festivali’ni’ yapmaktayız. Zorlu denizlerde avlanmaya giden balıkçı kardeşlerimize hayırlı ve bol kazançlı bir sezon diliyoruz.” dedi.

‘BOL KAZANÇLI SEZON DİLİYORUZ’
İzmit Marina Esnafları Ticari Dayanışma Derneği Başkanı Orhan Karahasan, “İzmit Marina Esnafları Ticari Dayanışma Derneği öncülüğünde ve İzmit Merkez Su Ürünleri Kooperatifi’nin katkıları ile ‘Geleneksel Balık Avı Sezonunu’ başlatmış bulunuyoruz. 8 adet tekne restaurantın iskele üzerine kurdukları ızgaralar ile halkımıza ücretsiz balık ikramında bulunduk. 16 senedir ticari faaliyette bulunmaktayız. 10 senedir de geleneksel hale getirdiğimiz ‘Balık Festivali’ni’ yapmaktayız. Zorlu denizlerde avlanmaya giden balıkçı kardeşlerimize hayırlı ve bol kazançlı bir sezon diliyoruz.” diye konuştu.

TEŞEKKÜR ETTİ

Konuşmasında ülkemizde yaşanan darbe girişimini de lanetleyen Karahasan, “Ülkemizi karanlık bir döneme sokmak isteyen darbecileri lanetliyor ve şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Çağdaş uygarlık yolunda laik demokratik cumhuriyetimizi korumaya devam edeceğiz. 1 Eylül Dünya Barış Günü ve Balık Av Sezonu Açılışı’na katılan halkımıza tekne restaurant işletmecileri olarak teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Gülşah Yücel

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/4510580/izmitli-baliga-doydu