Conkbayırı velilerinden Milletvekillerine mektup

Okulun sahiplerinin FETÖ terör örgütü ile bağlantılı olduğu iddia ediliyor. Ama Conkbayırı Koleji’nin velileri ve öğretmenleri bu konudaki varsa delillerin ortaya konmasını, yoksa okullarının açılmasını istiyorlar. Conkbayırı velileri Kocaeli Milletvekillerine hitaben bir açık mektup hazırlamışlar. Gazetemize getirdiler.

Sayın Vekilim;

Biz, Kocaeli CONKBAYIRI Koleji’nde okuyan, bin iki yüz öğrencinin velilerinden oluşan büyük bir aileyiz. Bildiğiniz üzere 24 Ağustos 2016 tarihinde CONKBAYIRI Koleji’nin faaliyetlerine son verildi. CONKBAYIRI Koleji ilimizin güzide eğitim kurumlarından biri olup, akademik, spor, sanat, toplumsal duyarlılık, çevre, tarih, veli-okul işbirliği alanlarında yaptığı özverili çalışmalar ve başarılarla başta biz veliler olmak üzere Kocaeli halkının, Kocaeli kamu ve özel sektör yöneticilerinin takdirini kazanmıştır.

Okulumuz 2010 yılından bu tarihe kadar, idarecileri, öğretmenleri ve tüm çalışanları ile vatanına, milletine, tarihine, kültürüne ve geleceğine sahip çıkan Atatürkçü genç nesiller yetiştirmiştir. Bunun da en büyük şahidi başta biz veliler ve Kocaeli’nde yaşayan her kesimden halkımızdır. CONKBAYIRI Koleji yukarıda bahsettiğim yüksek değer ve başarılardan başka hiçbir yönü ile kamuoyunda yer almamıştır.

Okulumuzun kapatılmasıyla yaşanan süreçle ilgili olarak, yerel basından edinilen bilgiler ve Okul Aile Birliği ile okul idarecilerinin vali yardımcılarımızdan biri ile yaptığı görüşme haricinde biz velilerin yeterli bilgileri yoktur. Vali yardımcımız yapılan görüşmede: “Okulumuzun Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılmadığı, bu listeye dahil olmadığı, bu yüzden de okul yönetiminin itiraz hakkının olduğu, bu durumun düzeltilebileceği, Kocaeli Valiliği dahil olmak üzere tüm Kocaeli kamu oyunun bu durumu şaşkınla karşıladığı” bildirilmiştir. “Bu konu ile ilgili danışıldığı takdirde valilik dahil tüm kurumların CONKBAYIRI Koleji’ne referans olacağı” ifade edilmiştir.

Okulumuzun idarecileri, öğretmenleri ve çalışanları hakkında açılmış en küçük bir soruşturma ve takip yoktur. Okul idaresi tarafından, ortaklardan birisi hakkında yapılan ihbar nedeniyle okulun kapatıldığı, fakat malum ortağın ise ticari faaliyetlerini devam ettirdiği, hakkında bir gözaltı kararı olmadığı, itiraz için yasal sürecin başlatıldığı bizlere bildirilmiştir.

Bu durum çerçevesinde okulların açılmasına üç hafta gibi kısa bir süre kala ülkemizin aydınlık geleceği olan çocuklarımızın, çocukları için her türlü fedakarlığı göze alan biz velilerin, Kocaeli’nin haklı gururu okulumuzun idareci ve öğretmenlerinin yaşadığı travmayı, üzüntüyü kelimelerle anlatmamız mümkün değil.

Sayın Vekilim, CONKBAYIRI Ailesi olarak okulumuzun her yönü ile arkasındayız. Bu zor günleri birlik-beraberlik içerisinde atlatacağımıza inancımız tam. Sizlerden istirhamımız:

-Bu sürecin adalet ve hukuk çerçevesinde en kısa sürede tamamlanması,

-Sayın Valimiz ile veli temsilcilerinin görüşmesi için randevu ayarlanması,

-Sürecin sağlıklı ilerleyebilmesi için yerel yetkililerce gelişmelerin okulumuz idaresi ile paylaşılması,

- T.B.M.M. nezdinde ilimizin vekili sıfatıyla CONKBAYIRI Ailesi olarak bizlerden desteğinizi esirgememeniz.

Bu vesile ile büyük CONKBAYIRI Ailesi olarak iyi haberlerinizi beklediğimizi bildirir, saygılarımızı sunarız."

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/4515353/conkbayiri-velilerinden-milletvekillerine-mektup