Civelek teşkilatlara bir hafta süre verdi

AKP Kocaeli teşkilatında, ilçe kongrelerinin tamamlanmasının ardından ilk ilçe başkanları toplantısı yapıldı. Antikkapı’daki kahvaltılı toplantıya, ilçe başkanları, ilçe birinci kademe icra kurulu üyeleri,  gençler ve kadın kolları başkanları ile birlikte Kocaeli Koordinatörü, Yalova Milletvekili Temel Coşkun ve Kocaeli Milletvekili M.Ali Okur da katıldılar. Toplantının açış konuşmasını yapan İl Başkanı Mahmut Civelek 2014 yılını geride bıraktıklarını hatırlatarak şunları söyledi: “Biz yeni yılın gelişini Hristiyanlar gibi kutlamadık. Biten yılın muhasebesini yaptık.  Geçen yıl çok Müslüman kanı aktı.  2014 yılında Brütüsleri gördük.  Şimdi onların elinden hançerlerini alıyoruz.  Onların partimizi bitirmek için neler yaptıklarını birlikte gördük, yaşadık.”

AKP İl başkanı Civelek, yerel muhalefeti de eleştirdi,  “İlimizde muhalefet partileri hiçbir şey yapmıyor. Yanlarına birkaç kişiyi almışlar,  papağan gibi hep aynı şeyi tekrarlıyorlar. Yapılanları görmüyor, sadece eleştiriyorlar. Seçime 5 aylık süre kaldı. Bizler gece gündüz çalışıp, bu seçimlerde de hedeflerimize ulaşacağız.  Gençlik ve kadın kolları kongrelerimiz önümüzdeki hafta başlayacak. Bu kongreleri de en iyi şekilde bitireceğiz.” Civelek, il kongresinin 7 Şubat’ta yapılacağını hatırlattı , “Koordinatör milletvekilimiz adaylarla görüşecek.  Şimdilik 6 adayımız var.  Burada ve genel merkezde yapılacak görüşmelerin ardından kimin aday gösterileceğine Başbakanımız karar verecek. Genel Başkanımızın kararından sonra, hepimiz belirlenen adayın arkasında duracağız. Kongre salonu ne kadar insan alıyorsa, o kadar insanın katılımı ile kongremizi yapacağız. “

Koordinatör milletvekili Temel Coşkun da konuşmasında Civelek’in il başkanlığına yeniden aday olmama kararı verdiğini hatırlattı.  Coşkun, “Teşkilatlarımız bu değişimden güçlenerek çıkmalıdır. Bu ilin siyasi ağırlığına uygun çalışmamız gerekiyor.  Nihai kararı Genel Başkanımız verecek.  Biz, ilçe başkanı arkadaşlarımızın da fikirlerini alacağız.  İl kongresine yönelik çalışmaları, bir aile olgunluğu içinde yürüteceğiz.  Siyaset büyüklerimizin de görüşleri alınacak” dedi. Coşkun, AKP’nin Recep Tayyip Erdoğan’sız ilk seçime gireceğini hatırlattı, “ Bu seçimler, içimizdeki hainlerin temizlendiği seçimler olacaktır. Bu seçimlerde hepimiz daha çok çalışacağız” şeklinde konuştu.

240 BİN 413 ÜYE

Toplantıda protokol konuşmalarının ardından İl Teşkilat Başkanı Mehmet İpşiroğlu, Civelek dönemi ile ilgili rakamsal bilgiler verdi. İpşiroğlu şunları söyledi: “240 bin 413 üyeye ulaştık.  Üye sayısı açısından Türkiye’de 18 nci il durumundayız.  Mahalle yönetimleri açısından Türkiye’nin en iyi örgütlenen iliyiz.  İlimizin 4.104 mahallesinde partimizin teşkilatları bulunuyor. Mahmut Civelek il başkanı olduğunda üye sayısı açısından 39 ncu durumdaydık.  Şimdi 18 nci sıraya geldik.  Civelek döneminde partiye 135.145 yeni üye kaydedildi. “ dedi. İl Başkanı Civelek de ilçe başkanlarına seslendi, üye sayısının hızla arttırılmasını istedi.

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/4516269/civelek-teskilatlara-bir-hafta-sure-verdi