İşte İzmit’in yeni kaymakamı

CAKIR, ADANA’YA GİDİYOR

9 Vali Yardımcısının görev yaptığı Kocaeli’de, iki vali yardımcısı başka illere atandı. Uzun zamandır ilimizde görev yapan Kocaeli Vali Yardımcısı Şükrü Çakır, Adana Vali Yardımcılığına atandı. Yine vali yardımcılarından olan, ancak ilimizde göreve başlamayan Osman Akbaş, Kırıkkale Vali Yardımcılığı görevine getirildi. Boşalan bu Vali Yardımcılıklarına ise Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Adnan Çimen ile Denizli Vali Yardımcısı Ekrem Erdoğan atandı. Bu arada, ilimizde kaymakam adayı olarak görev yapan iki isim de, kaymakamlık görevlerine atandı. Servet Gün Çorum Oğuzlar Kaymakamı, Ali İhsan Başa da Kırklareli Kofçaz Kaymakamı oldu.

KÖRFEZ, DARICA VE KARAMÜRSEL’E YENİ KAYMAKAM

İzmit ile birlikte Körfez, Karamürsel ve Darıca’ya da yeni kaymakamlar atandı. Didim Kaymakamı Ersin Emiroğlu, İzmit Kaymakamlığına atandı. Osman Kaymak’ın bir önceki kararnameyle Tunrceli Valiliği’ne atanmasıyla boşalan İzmit Kaymakamlığı, vekaleten yürütülmüştü. Ersin Emiroğlu, İzmit’in yeni kaymakamı olarak görev yapacak. Uzun zamandır görevde bulunan Körfez Kaymakamı Mahmut Şirinoğlu, Trabzon Ortahisar Kaymakamlığı’na atandı. Yine görevini uzun süredir devam ettiren Karamürsel Kaymakamı Celil Ateşoğlu da, Ödemiş Kaymakamlığı’na atandı. Karamürsel Kaymakamlığı’na Samsun İlkadım Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, Körfez Kaymakamlığı’na da Hukuk Müşaviri Hasan Hüseyin Can getirildi. Ahmet Karaaslan’ın vekalet ettiği Darıca Kaymakamlığı’na da Sarıyer Kaymakamı Ömer Karaman atandı.

AYDIN VE SÖZEN’E YENİ GÖREV

Bu arada, atama listesinde bazı eski tanıdıkların isimleri de yer alıyor. Kocaeli Büyükşehir belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı’nda görev yapan, ardından kurucu Başiskele Kaymakamı olan Selami Aydın, Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne gitmiş, ardından Ankara’da bakanlıkta bir görev üstlenmişti. Selami Aydın, yeni kararnameyle Gaziantep Şahinbey Kaymakamı oldu. Yine uzun süre Kocaeli Vali yardımcısı olarak görev yapan, bir önceki kararnameyle Denizli Vali Yardımcılığına atanan Ali Sözen de, yeni atamayla İçişleri Bakanlığı 1.derece kadrolu  Hukuk Müşavirliğine getirildi.

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/4520215/iste-izmitin-yeni-kaymakami