Hülagü Rizeliler’den güvenli binalar istedi

Kocaeli Rizeliler Derneği, Cumartesi Kahvaltıları’nda iki işi birden gerçekleştirdi. KOÜ Rektörü Prof.Dr.Sadettin Hülagü’yü ağırlayan Rizeliler derneği, 15.olağan kongresini de yaptı. Mevcut başkan Osman Çakır önderliğindeki tek liste yeniden göreve getirildi.


HÜLAGÜ: “DEPREMDE 9 SAAT GÖÇÜKTE KALDIM”

Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Sadettin Hülagü, depremde 9 saat göçük altında kaldığını hatırlattı, “Binayı yapan da Rizeliydi. Siz Rizeliler, inşaata meraklı insanlarsınız. Sizden ricam, üniversite ile işbirliğinde bilime dayalı konutlar inşa edin” önerisinde bulundu.


GENÇLERE SAHİP ÇIKIN

Dernek üyeleri içinden çok sayıda tanıdık, dostu olan kişiler bulunduğunu belirten KOT Rektörü Prof.Dr.Sadettin Hülagü, “Özellikle başkana da teşekkür ediyorum beni buraya dâhil ettiği için. Rizeliler dağ havasını severler. Benim memleketim Erzurum da bir dağın ötesindedir. Allah bu dostluklarımızı daim etsin. Benim okuduğum zamanlar çok ciddi siyasi olaylar yaşanıyordu. Bizi de zorla yürüyüşe götürürlerdi. Türkiye bu tür dönemlerden geçti. Bu sene yönetimi devraldık. Ekip kurduk. Bu ekibi kurarken hiçbir siyasi görüşümüz yoktu. Tek bayrak, tek millet çerçevesinde hainlik yapmayacak kişilerle bir araya geldik. Sayın cumhurbaşkanımız da teveccüh gösterdi, bize sorumluluk verdi. Kocaeli’ye karşı çok ciddi bir ilgisi var. Bizim Ortadoğu Teknik Üniversitesi seviyesinde olmasını bekliyor. Bu üniversitenin dinamik değerleri çok iyi. Kent üniversitesine sahip çıksın, üniversite ise kentine” dedi. Hülagü, “Çocuklar bizlere mesaj atıyor yurtlardaki eksiklikleri dile getiriyor. Bizler de bunları önemsiyoruz ve ziyaret ediyoruz. Yöneticiler kimsesizlerin sesini duymak zorunda. Eğitmen olmak zor bir iş.Sizlerden ricam bu süreçte bizlere destek olmanız, gençlere sahip çıkmanız” şeklinde konuştu. Prof.Hülagü, KOT Tıp zFakültesi’nin borcu konusunda Cumhurbayşanı sErdogğanh7ın söz verdiğini, destek olacağını söyledi.


ÇAKIR’IN 3 ÜNCÜ DÖNEMİ. 

Prof.Hülagü’nün ayrılmasının ardından Rizelmiler Derdneği, 15.olağan genel kurulunu yaptı.

Osman Çakır, üçüncü dönem için aşkanlığa seçildi. 70 üyesi bulunan derneğin kongresinde divan başkanlığını ExAhmet Erdoğan., katiplikleri de Bekir Çakır ile Hikmet Karaaslan üslendi.

Üç yıl süreli olarak göreve getirilen yönetim şu isimlerden oluştu:

Osman Çakır(Başkan), Ahmet Yıldırım(Başkan Vekili), Ahmet Karadağ(Başkan Yardımcısı),

Yaşar İtmiş(Muhasip), Ekrem Kumuşoğlu(Genel Sekreter), Ali Sarıoğlyu(Basın Yayın Sorumlusu), Hasan Bostan(Sosyal İşler sorumlusu), Ercan Kandemir, Hayrettin Olgun, Sefer Şan, Murat Ustaoğlu, Muhammed Yılmaz, Resül Şan, Kenan Yazıcı, Süleyman Çiftçi(Üye)

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/4522179/hulagu-rizelilerden-guvenli-binalar-istedi