DSP Kocaeli “Aksakal” dedi

10’UNCU OLAĞAN KONGRE 

Demokratik Sol Parti (DSP) İl Yönetimi ve il kurultay delegeleri 27 Kasım günü Ankara Ahmet Taner Kışlalı Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleşecek olan 10’uncu olağan kongre öncesinde bugün il binasında basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasında İl Başkanı Halim Dedeoğlu, İzmit İlçe Başkanı Hülya Yıldırım, il yönetimi ve parti örgütü katıldı. Basın açıklamasında konuşan Başkan Dedeoğlu, 27 Kasım tarihinde yapılacak olan 10’uncu Olağan Kongrede birden fazla aday olacağını Kocaeli il örgütü olarak Mevcut Genel Başkan Önder Aksakal'ı destekleyeceklerini söyledi.

BİRDEN FAZLA ADAY OLACAK

Başkan Dedeoğlu şunları söyledi:

“Kongrede birden fazla aday olacak. Biz Kocaeli İl Kurultay delegeleri olarak mevcut Genel Başkan'ımız Önder Aksakal'ı desteklediğimizi kamuoyuna duyurmak adına bu basın açıklamasını yapmak istedik. Türkiye’den demokrasi olduğuna pek inanmıyoruz. Demokrasi bu ülkenin en büyük ihtiyacıdır. Bu anlamda siyasi partiler kanununun ve anayasanın değişmesi lazım. Ancak bunlar yapılırken tüm siyasi partilerin görüşleri alınmalı ve en doğru biçimde değiştirilmelidir” 

AKSAKAL’IN ARKASINDAYIZ

Dedeoğlu'nun ardından konuşan Disiplin Kurulu Üyesi Rühi Saner, " DSP Türkiye'ye hükümet olarak görev yapmış bir siyasi kuruluştur. Şimdi ki genel başkanımız daha önce Aydın il başkanlığı yapmış daha sonrasında parti meclis üyesi oldu ondan sonra da genel başkan yardımcılığını yapmıştır. Sayın Aksakal Mahsun Türker'in istifası üzerine partililerin destekleri ile genel başkan olmuştur. Bizler kendisini destekliyoruz, kendisinin arkasındayız" dedi.

AKSAKAL’I DESTEKLEMEK ONUR VERİYOR

Görüş bildiren Parti Meclis Üyesi Yakup Kalmuk ise, "Yoldaşım, arkadaşım, sırdaşım Önder Aksakal yeniden genel başkan adayıdır. Partimizi geleceğe taşıyacak olan genç, dinamik bir arkadaşımızdır. Kendisini destekliyoruz" dedi. DSP İzmit İlçe Başkanı Hülya Yıldırım da konuşmasında şunları söyledi. "Önder Aksakal'ı desteklemek bizlere onur veriyor. Ben 25 yıldır DSP'de yer aldım. Hiç bir zaman kişilere bağlı siyaset yapmadım. Doğru olduğuna inandığım ve partiyi iyi yerlere getireceğini inandığım Önder Aksakal'ı destekliyoruz" dedi.

Çiğdem ARMAĞAN

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/4522951/dsp-kocaeli-aksakal-dedi