Gölcüklü muhtar adayı Şener, projelerini açıkladı

Gölcük Değirmendere Atatürk Mahallesi Muhtar adayı Demet Şener, 31 Mart’ta gerçekleştirilecek yerel seçimlerde seçildiği taktirde hayata geçireceği projeler hakkında bilgi verdi. Şener, “Mahalle sakinlerimizle görüşerek alacağımız kararla muhtarlık binasını merkezi konuma taşıyacağız Mahallemizdeki hasta, yaşlı bakıma muhtaç, yoksul yurttaşlarımızı belirleyip onlarla ilgileneceğiz. Gıda, yakacak, giyecek gibi ihtiyaçlarını karşılamak için çalışacağız. Kimsesiz, yetim ve dulların durumlarıyla ilgilenip sorunları en aza indirmeye çalışacağız. Mahallemizdeki başarılı ve yetenekli öğrencilerden yoksul-az gelirli olanlara Gölcük Belediyemiz ile hayırseverlerden burs-bağış sağlama çabasında olacağız” ifadelerini kullandı.

FARKINDALIĞI YÜKSELTECEĞİZ

Şener konuşmasının devamında, “Sokak hayvanlarımızla ilgilenecek, Gölcük Belediye Başkanlığımızla yardımlaşarak onların beslenme ve barınma ihtiyaçlarını gidermeye çalışacağız Mahallemize gerekli hizmetlerin yapılması, sokak aydınlatması, çöp konteynerleri, boş arazilerin kontrolü, çocuk parkı veya kaldırımı gibi sorunların çözümü için kaymakamlığımız, belediye başkanlarımız büyükşehir beleyesi ve ilgili kurum- kuruluşlarla işbirliği içinde olacağız. Temiz düzenli ve güvenli yaşayan Atatürk Mahallesi yaratma çabasında çöplerin geri dönüşümünü de önemsiyoruz. Mahalle sakinlerimizle yeni muhtarlık binamızda yapacağımız söyleyişlerde “çöplerin geri dönüşümü” konusunda bilinçlendirme ve farkındalığı yükselteceğiz” şeklinde konuştu.

MUHTARLARIN YETKİLERİ BELLİDİR

Şener son olarak, “Tüm mahalle sakinlerimizin huzur ve güven içinde yararlanacağı kütüphane, el işi, resim ile spor etkinlikleri uygulanabileceği kafelerin çoğalmasını ilgili kurum ve kuruluşlarla görüşerek sağlayacağız. Aracı bir yönetim birimi olan muhtarlık yetkileri bellidir ve sınırlıdır. Ben yetkilerimin el verdiği ölçüde istek ve görüşlerimi olabildiğince gerçekleştirmeye çalışacak, vaatlerimin takipçisi olacağım. Kendime olan güvenim ve çözüm üretme yeteneğimle muhtarlık görevini hakkıyla yapacağıma inanıyorum” diyerek sözlerini sonlandırdı.

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/4523579/golcuklu-muhtar-adayi-sener-projelerini-acikladi