Kocaeli Arena, 2015 yılı sonunda bitecek

127 MİLYON TL’YE MALOLACAK

Şimdilik adı Kocaeli Arena olarak adlandırılan 33 bin seyirci kapasiteli İzmit’in yeni stadyumunun temel atma törenine, iki Bakanın yanı sıra Vali Ercan Topaca, Kocaeli Milletvekili Sibel Gönül, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Körfez Belediye Başkanı  İsmail Baran, İzmit Kaymakamı  Ersin Emiroğlu, Büyükşehir Genel Sekreteri Tahir Büyükakın, AKP teşkilat yöneticileri katıldılar.

6 KASIM 2015’DE TAMAMLANACAK

İhalesi 22 Temmuz 2013’de yapılan Kocaeli Stadyumunun inşaatını Albayrak, Öztaş ortaklığı üstlenmişti. Kocaeli Stadyumu 126 milyon 850 bin TL’ye mal olacak. Stadyumun 6 Kasım 2015 tarihinde tamamlanıp, hizmete açılması hedefleniyor. Yeni stadyum kompleksinde 1742 araçlık açık ve kapalı otopark,  10 adet mescit,  6 mescit,  6 büfe,  (5.5 m.x9.5 m.) ebadında dev LED ekran, spor malzemesi satış mağazaları bulunacak. Stadyum inşaatında 112 bin metreküp beton kullanılacak.

"SÜPER LİGE TAKIM YETİŞECEK”

Açılış töreninde konuşan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı, Kocaeli milletvekili Fikri Işık, Kocaeli için çok büyük önem taşıyan bir eserin temelini attıklarını, spora yapılan yatırımları, aynı zamanda sağlık yatırımı olarak gördüklerini söyledi. Işık şöyle konuştu: “Yeni stadımız inşallah 2016 yılı başına yetişecek. Kocaeli, futbol anlamında hak ettiği yerde değil.  Ama inşallah bu stadın açılışına kadar ilimizden bir takımın Süper lige çıkmasını sağlayacağız” dedi.

STAD YAŞAM MERKEZİ OLACAK

Törene katılan Gençlik ve Spor Bakanı Arif Çağatay kılıç da  12 milyar liralık bakanlık bütçesinden Kocaeli’ye  275 milyon TL’lik ödenek ayırdıklarını söyledi. Temeli atılan stadın sadece bir futbol stadyumu değil, aynı zamanda bir yaşam merkezi olacağını söyleyen Kılıç,  stad inşaatını üstlenen müteahhit firmanın iş güvenliği kurallarına çok titizlikle uymasını da istedi.

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/4525440/kocaeli-arena-2015-yili-sonunda-bitecek