Kandıra’da yaz seferberliği

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, okulların tatile girmesiyle birlikte Kandıra sahillerinde hareketlenecek yaşam öncesi bölgedeki düzenlemelere hız verdi.

Kerpe, Cebeci, Kefken ve Kumcağız sahillerini kapsayan çalışmalarda Kandıra sahillerinin doğal yapısı korunarak yeşillendirme ve aydınlatma çalışmaları yapılıyor.

YÜRÜYÜŞ YOLLARI

Büyükşehir Belediyesi uygun görülen yerlerde kafeterya, tuvalet, duş ve soyunma kabinleri de oluşturuluyor.  Sahillerde yeni yürüyüş yolları, kumsal alan, satış birimleri ve otopark gibi halkın ihtiyacını karşılayacak alanların yapılması planlanıyor. Bu kapsamda Kerpe’de yapılan çalışmalarda istinat duvarının betonu dökülerek sahil tahkimatının üzeri kayrak taşıyla kaplandı. Sahildeki yürüyüş yolunun ise betonu dökülerek çalışmalara hazır hale getirildi. Cebeci sahilinde ekipler, kıyı tahkimatı çalışmaları yapıyor. Sahilde kıyı tahkimatının yanı sıra yürüyüş yolu, parke ve bordürlerinin değiştirilmesi, perde beton tamiratları, duş yerlerinin yapılması ve mevcut tuvalet binalarının ahşap ile kaplanması işleri gerçekleştirilecek. Cebeci’de ayrıca, plaj voleybolu sahası yapımı da planlanıyor.

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/4526798/kandirada-yaz-seferberligi