İntihar eden Suriyeli Vail, elindeki iple mezarlığa böyle gitti

Olay geçtiğimiz gün akşam saatlerinde Kartepe Acısu Mahallesi Kızılay Caddesi üzerinde bulunan Acısu Mezarlığı’nda meydana geldi. Vatandaşlar mezarlığın kapısında asılı halde bir çocuk gördü. Olayı gören vatandaşlar durumu hemen 112 Acil Yardım ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Kısa süre sonra olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından yapılan kontrollerde küçük çocuğun hayatını kaybettiği belirlendi.

9 YAŞINDA, SURİYE UYRUKLU, 5. SINIF ÖĞRENCİSİ

Ekipler tarafından yapılan kontrollerde intihar eden çocuğun Suriye uyruklu 9 yaşındaki 5. sınıf öğrencisi Vail El Suud olduğu tespit edildi. Küçük çocuğun cenazesi yapılan olay yeri incelemelerin ardından morga kaldırıldı. Yapılan otopsi incelemelerinin ardından küçük çocuğun cenazesi ailesine teslim edildi.

GÜVENLİK KAMERASINA YANSIDI

Ailesi tarafından teslim alınan küçük çocuğun cenazesi hayatını kaybettiği mezarlık olan Acısu Mezarlığı’nda kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi. Vail El Suud’un eğitim gördüğü okulda diğer öğrenciler tarafından Suriyeli olmasından dolayı dışlandığı ve olay günü de okulda görevli bir öğretmen tarafından azarlandığı iddia edildi. Öte yandan 9 yaşındaki Suriyeli Vail'in elindeki iple intihar etmek için mezarlığa doğru yürüdüğü anlar bir evin güvenlik kamerası tarafından görüntülendi. Minik Vail'in vefatı sonrası sosyal medyada, yaşanan ayrımcılığa karşı çok sayıda tepki mesajı yayınlandı.

İşte Twitter'da yazılan mesajlardan bazıları:

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/video/4526839/intihar-eden-suriyeli-vail-elindeki-iple-mezarliga-boyle-gitti