Anıtlar kurulu, gör bunu

Mahallelerimize konuk olmaya devam ediyoruz. Bugünkü durağımız İzmit Akçakoca Mahallesi… Üçüncü dönemine merhaba diyen mahalle muhtarı Mehmet Şahin ile Akçakoca’yı dolaştık, sorunları dinledik. Evli, iki çocuk babası ve bir torun sahibi olan muhtar Mehmet Şahin, mahallesiyle ilgili şunları anlattı:

ULAŞIM SORUNU BÜYÜK

“Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne ulaşım konusundaki şikayetlerimizi ilettik. Ulaşım, en büyük sorunumuz.  Mahallemize gelen araçlar noktasında ciddi sıkıntı var.. Otobüse binen vatandaşlar da mağdur ediliyor. Bunun sonucunda muhtarlığa gelip sıkıntılarını dile getiriyorlar. İlgili makamlara bu konuyu ilettiğimiz halde, şu ana kadar otobüsler mahallemize girmemektedir. Bu durumun düzeltilmesini ilgili makamlardan rica ediyoruz.

EMEKLİ EVİ İSTİYORUZ

İzmit Belediyesi’nden de bir ‘Emekli Evi’ istiyoruz. Öte yandan Tabakhane Caddesi 17 No’lu parselde bulunan arsa kenarında bulunan yol güzergahı İzmit Belediyesi tarafından yapılmaktayken, arsada bulunan tarihi kalıntı nedeniyle, Anıtlar Kurulu’nun izni yok gerekçesiyle çalışmalar durduruldu. Anıtlar Kurulu’nun bu konuyla ilgili duyarlı olmasını istiyoruz. Çünkü çalışması duran yol güzergahının hemen üst tarafında Akçakoca İlköğretim Okulu var. Trafik akışı nedeniyle öğrenci velileri ve mahalle sakinlerimiz burasının acilen yapılmasını bekliyorlar. Ayrıca Akçakoca Mahallesi, Topçu Çeşme Sokak, Hasan Elbeyoğlu Sokak, Düz Sokak ve Rasathane Çıkmazı Sokaklarımızdaki elektrik ve Telekom kabloları yer altına alınmalı.

BAŞKANLARA TEŞEKKÜR

Ayrıca mahallemizde bulunan Tarihi Süleyman Paşa hamamı tamamlandı. Bölgemize değer kattı. Büyükşehir Belediyesi, burayı İzmit Belediyesi’ne devretmişti. Tarihi duyarlılıkları nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın İbrahim Karaosmanoğlu ve İzmit Belediye Başkanımız Sayın Dr. Nevzat Doğan’a mahallemiz adına teşekkür ediyorum”

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/4529889/anitlar-kurulu-gor-bunu