Eczacılarda iki aday yarışacak

Türk Eczacılar Birliği (TEB) 31. Bölge Kocaeli Eczacı Odası’nın Olağan Genel Kurulu 9 Eylül Cumartesi Günü İzmit Yenişehir Mahallesi Yılmaz Sokak No: 2/1 adresinde bulunan odanın toplantı salonunda saat 13.00’te gerçekleşecek. Çoğunluk sağlanamazsa bir sonraki hafta sonu yani 16 Eylül Cumartesi günü saat 12.00 ile 16.00 saatleri arasında gerçekleşecek. Oy verme işlemi ise 17 Eylül Pazar günü 09.00-17.00 saatleri arasında yine oda binasında yapılacak.

ARPACI: “İSİMLER ÖNEMLİ DEĞİL”

Odanın bir dönemdir başkanlığını yürüten 5 dönemdir de yönetimde yer alan mevcut başkan Bilal Arpacı kongrede Demokrat Eczacılar Platformu olarak 44 kişilik ekibi ile tekrar aday olacağını açıkladı. Arpacı, “Mevcut yönetim kurulunda yer alan arkadaşlarımız yeni yönetimde farklı yerlerde görev alacaklar. Yönetimde değişiklik olacak ama mevcut 7 kişi yeni ekibimizde de görev alacak. Kocaeli Demokrat Eczacılar Platformu olarak isimlerin önemli olmadığını düşünüyoruz. Yönetimimizde farklı ilçelerden arkadaşlar da yer alacak. Listemizi divana genel kurulda sunacağız” dedi.

DÜZCÜ: “DEMOKRATİK VE ŞEFFAF OLACAĞIZ”

Kocaeli Eczacı Dayanışma Birliği adına da Eczacı Melike Düzcü ekibi ile birlikte aday olacağını açıkladı. Düzcü, “Meslektaşlarımızın menfaatlerini ön planda tutan bir ekip olarak yola çıktık. Demokratik ve şeffaf bir yönetim anlayışı ile hareket edeceğiz” dedi. Kongrede sürpriz olmazsa şimdilik başka bir aday çıkması beklenmiyor. Kongrede toplam 569 üyenin oy kullanma hakkı bulunuyor.

Kocaeli Eczacı Dayanışma Birliği Listesi: Melike Düzcü (Başkan) , Gürler Öz, Kamuran Ağırbaş, Merve Coşar, Banu Aligül, Resul Mutluer, Gül Kavak, İbrahim Halil Özcan.

Ayşegül Kalaycı

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/4531657/eczacilarda-iki-aday-yarisacak