KOTO’da 889 üyenin kaydı silindi

Prof.Dr.Keskin, “Türkiye Ekonomisi ve Yeni Gelişmeler” konulu konuşmasında istihdamın arttığını, ekonominin güzel göründüğünü belirtti, “Halen dünyada ekonomisi en iyi 16 ülke içindeyiz. 2023 hedeflerine ulaşmak için dünyanın en büyük 10’ncu ekonomisine doğru gidiyoruz. Dünyada yaşanan olaylar ülkemiz ekonomisini de yakından ilgilendiriyor. Türkiye ihracat rekorları kırıyor. Katma değeri yüksek nitelikli mallar üretmeliyiz. Devletin desteği ve yönlendirmesi ile teknolojiye yatırım yapmalıyız. Teknolojiyi dışarıdan transfer etmek kaderimiz olmamalıdır” dedi.

Faaliyet raporu üzerinde görüşlerini açıklayan iş Geliştirme Projeleri ve KOTO Akademi çalışmaları hakkında bilgi veren KOTO Başkanı Murat Özdağ, 6 bin 066 üyeye hizmet verdiklerini söyledi. Torba Yasayla hakkında da açıklamalar yapan Özdağ, işyeri işçi sağlığı ve güvenliğiyle ilgili 10 kişiden az işçi çalıştıran işyerlerinin sağlık memuru ve doktor bulundurma zorunluluğunun kaldırıldığını hatırlattı.

YENİ OTOPARKLAR ŞART OLDU

Yeni yapılacak kamu binaları için her noktada yer altı otoparkları veya katlı otoparklarının yapılması gerektiğini ve hassasiyet gösterilmesi gerektiğini belirten KOTO Başkanı Özdağ, isim vermeden Kent Konut’u eleştirdi, şöyle konuştu: “Kamu artık yapılacak konutlardan elini çeksin Bırakın toplu konutları iş adamları yapsın. Biz buna hazırız; bunun içinde donanım ve kabiliyete sahibiz. İnşaat sektörü aynı zamanda 200’e yakın alt sektörü de devreye geçirip ekonomiyi canlandırıyor. Ülkemizde 300 bin müteahhit var; bunlar kontrol altına alınmalıdır. İnşaat sektörünü ihraç etmeliyiz. Deprem sonrası ilimizin deprem stokunun analizlerinde soru işaretleri var. Kötü yapı stoğu kaldırılmalıdır. Kentin yamaçlarında dar sokaklardaki gecekondu binalar dönüştürülmelidir. Kent Konut sosyal konutlar yapsın. Müteahhit, rant elde edecek diyorlar. Rantın anlamı kardır. Tüccar tabii ki kar için iş yapacak.”

889 ÜYENİN ODA KAYDI SİLDİ

Meclis üyesi Yaşar Can, kentimizde turizme önem verilmesini Cengiz Topel’de sivil havacılığın devam ettirilmesini istedi. Antikkapı’ın yemek fabrikaları için sakıntı oluşturduğunu söyledi. Can, Torba Yasanın avantajlarının düzenlenecek bir toplantıyla üyelere anlatılmasını, üyelerin aldıkları huzur haklarını odaya veya başka bir kuruma bağış yapmalarını istedi. En çok bağış yaptığı içinde KOTO Başkanı Murat Özdağ’ı kutladı. KOTO Yönetim Kurulu üyeleri ilgilendiren önemli bir karar daha aldı. 5 yıldır çeşitli yollarla aranmalarına rağmen ulaşılamayan, herhangi bir işlem yapmayan 889 üyenin oda kaydı sildi. Bu üyelerin 1.5 yıl içinde de başvurmamaları halinde Ticaret Sicil kayıtları da silineceği açıklandı.

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/4534095/kotoda-889-uyenin-kaydi-silindi