Fuar kapandı

2 MİLYON ZİYARETÇİ

Bu sezon fuarın beklentilerin üzerinde ilgi gördüğünü anlatan, fuar esnafının yüzde 95’inin sezondun mutlu olduğunu belirten Feyzi Utaş, “Fuara her hafta sanatçımız geldi. Ramazan ayında geçen yıldan daha etkili programlar oldu” dedi. Utaş, bu yıl fuarı biletli 1 milyon 143 bin kişinin ziyaret ettiğini, biletsizlerin de katılımıyla bu sayının 2 milyonu bulduğunu söyledi.

KONSER ALANI İLE İLGİLİ SIKINTI VAR

Kocaeli Fuarı’nda düzenlenen konserleri odeğerlendiren Feyzi Utaş, İrem derici konserinin sonlara bırakılmasıyla ilgili eleştiriler için, “İrem Derici’yi bilerek sona bırakmadık. Sanatçının ve bizim uygun olduğumuz 3 Eylül’e denk geldi. Ayrıca halktan da sanatçı hakkında talep bekledik” dedi. ‘Tarkan’ı getireceğim” dediği halde bir türlü Tarkan’ın Fuar’da sahne almamasıyla ilgili de açıklama yapan Utaş, “Tarkan’ı Fanta Festivali Outlet’e getiriyor. Biz daha önce Fanta ile görüştük. Tarkan iki yıl önce getirecektik. Ancak konser alanını beğenmedikleri için uygun görmediler. Sezen Aksu ise halk konserlerine gitmiyor. Yerle alakalı sıkıntımız var” dedi. Utaş, bu yıl Kocaeli Fuarı’na Soner Sarıkabadayı, Doğuş, Mehmet Erdem,  Uğur Işılak, Cengiz Kurtoğlu, Mustafa Ceceli, Sinan Özen, Gülşen, Hakan Altun ve İrem Derici gibi ünlü sanatçıları getirdiklerini, Ramazan etkinlikleri kapsamında da Dursun Ali Erzincanlı, Ömer Döngeloğlu, Senayi Demirci’nin katıldığını belirtti. Utaş, Yöresel Kültür Fuarında ise Sevcan Orhan, Haktan, Yasemin Göksu, Mahmut Tuncer ve Resul Dindar’ın sahne aldığını hatırlattı. Pişmaniye Festivali, Komek Sergisi ve Toplu Taşım Araç Fuarı gerçekleştirdiklerini anlaütan Feyzi Utaş, zaman zaman kötü hava koşulları ve Gazze nedeniyle programlyara ara vermek zorunda kaldıklarını da anlattı.

ALİ AĞAOĞLU KONUSU

Kocaeli Fuarı alanının ünlü iş adamı Ali Ağaoğlu’na satıldığı yönünde dedikodulara da açıklık getiren Utaş, “4 ay önce biri beni aradı. Fuar’ın Ali Ağaoğlu’na satıldığını söyledi. Bunu nereden duyduğunu sorduğumda Aydınlık gazetesinde okuduğunu söyledi. Fuar’ın yüzde 50 si Milli Emlak’ın. Tamamı belediyeye ait değil. Kendine ait olmayan bir şeyi belediyenin satması komikten de öte mümkün değil. Belediye bir şey satacak ise bunun şartları da belli. İhaleye çıkması gerekir. Dolayısıyla buna inanmak, böyle bir haber yorumlamak bile doğru değil” dedi.

HALKIN TALEBİ ÖNEMLİ

Önümüzdeki sezon için hazırlıklara hemen başlayacaklarını belirten Kocaeli Fuarı Müdürü Feyzi Utaş, “Her sene bir önceki yıldan daha iyi olması için gayret ediyoruz” dedi. Sanatçıları değerlendirirken özellikle halktan gelen talepleri dikkate aldıklarını belirten Utaş, “Bu sene popüler olan bir sanatçı, seneye popüler olmayabiliyor. Biz de sanatçı seçimini sezon açılırken yapıyoruz. Burada hem fuara yakışır, hem de Kocaeli halkının beğenisine açık kamuoyu araştırması yaparak sanatçıları değerlendiriyoruz. Önümüzde ki sezon değerlendirmesini de sezona yakın bir tarihte halkın talepleri doğrultusunda yapacağız” dedi, fuarı ziyarete gelen herkese teşekkür etti.

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/4539143/fuar-kapandi