Akmeşe halkı cezalandırılıyor

Türk Kadınlar Birliği Bakırköy Şube Başkanı Asuman Erkan, Şube Saymanı Asuman Özkan ve eğitim gönüllüsü Sümran Çorlu önderliğinde gerçekleştirilen eğitim yardımı, Akmeşeli İzmit Belediye Meclis Üyesi Emrah Efe, Gazeteci Orçun Oğuz ve Emre Andız tarafından İzmit’e bağlı Akmeşe Ortaokulu’na ulaştırıldı.


OKUL MÜDÜRÜ TEŞEKKÜR ETTİ 

Bakırköy Belediyesi lojistik sponsorluğunda gerçekleştirilen yardım sonucunda okulun teknolojik ve gündelik ihtiyaçlarının bir kısmı giderildi. Okula gerçekleştirilen eğitim desteği ile ilgili konuşan Akmeşe Ortaokulu Müdürü Hilmi Odacı, “Bizleri düşünüp, buraya kadar gelenlere teşekkür ederiz. Okulumuzun ihtiyaçlarının giderilmesine katkıda bulundular” diyerek teşekkür etti.


CUMHURİYETİN İLK YILLARINA DAYANIYOR 

Eğitim yardımı ile ilgili konuşan Türk Kadınlar Birliği Bakırköy Şube Başkanı Asuman Erkan, “birliğimizin kuruluşu cumhuriyetin ilk yıllarına kadar dayanıyor. Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ışığında çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yetişebildiğimiz her yere gitmek istiyoruz. Bundan sonra da imkanlarımız ölçüsünde Akmeşeli çocuklarımız için elimizden geleni yapmaya hazırız” diyerek sözlerini noktaladı.


AKMEŞE’YE TECRİT UYGULANIYOR 

Son olarak konuşan Akmeşeli, İzmit Belediye Meclisi’nin genç üyesi Emrah Efe, “Akmeşe’ye bir tecrit uygulanıyor. Yerel yönetimler aracılığıyla Akmeşe halkı cezalandırılıyor. Fakat pes etmiyoruz, etmeyeceğiz. Bugün İstanbul’dan okulumuza ulaşan bu yardımlar aydınlık Türkiye’nin habercisidir. Bu yardımlar İzmit’te değişimin sinyalidir. Cumhuriyetimizin 100. Yılında kentimizi hep birlikte yöneteceğiz” diyerek yerel yönetimleri eleştiri yağmuruna tuttu.

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/4541553/akmese-halki-cezalandiriliyor