Bu kent Nehrozoğlu’nu unutmadı

NİKAH İÇİN GELDİ

Devlet adamlığına yakışır tavırları, aldığı kararları ve mütevazılığı ile Kocaeli halkının gönlünde taht kuran eski vali Kemal Nehrozoğlu ile eşi Müşerref Hanım önceki gün tekrar İzmit’teydi. Av.Turgay Karaman’ın oğlunun düğünü için geldiği İzmit’te Nehrozoğlu çifti, KYÖD’teki dostlarını da ziyaret etti. Nehrozoğlu çiftini KYÖD eski başkanları Cemal Badem, Reşat Keçeci, Hakan Tanta ile birlikte KYÖD yönetim kurul üyeleri ağırladı.

“İZMİT’İN SUYUNDA BİR ŞEY VAR”

1992-96 yılları arasında Kocaeli Valiliği yaptıktan sonra Amasya ve İzmir Valilikleri yapan, Ahmet Necdet Sezer’in Cumhurbaşkanı olduğu dönemde Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği görevini yürüten Kemal Nehrozoğlu, aradan yıllar geçmesine rağmen Kocaeli’yi, Kocaeli’li dostlarını hiç unutmadı. Nehrozoğlu fırsat buldukça İzmit’e geldi, dostları ile hasret giderdi. Halen Ankara’da yaşayan Kemal Nehrozoğlu, “İzmit’in suyunda bir şey var; her gelişimde kime baksam hepsinin gençleştiğini görüyorum” diyerek hoş sohbetler yaptı. Nehrozoğlu, her KYÖD üyesinin de başkanlık yapacak kapasiteye sahip olduğunu söyledi.

ESKİ ANILAR CANLANDI

KYÖD yöneticileri, Vali Nehrozoğlu dönemindeki yaşadıkları anılarını anlattılar. KYÖD eski başkanlarından Cemal Badem, Nehrozoğlu’nun Kocaeli’nin efsane valisi olduğunu belirtti, “Burada hep sevgiyle anıldı, kendisini hiç unutmadık, hep gönlümüzde yaşayacak.”dedi. KYÖD yöneticileri Nehrozoğlu’na KYÖD’ün yayınlarından kitap hediye etti, hatıra fotoğrafı çekildi. Nehrozoğlu çifti ziyaret sonrası Emex Otel’de yapılan nikah törenine katıldı.

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/4546528/bu-kent-nehrozoglunu-unutmadi