Karaosmanoğlu, bu fuarı çok sevdi

Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği (KİSA) tarafından düzenlenen Uluslararası Öğrenci Buluşması birbirinden güzel görüntülerle son buldu. Hafta sonu gerçekleştirilen iki günlük fuarı Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan da gezdi. Başkanlar Karaosmanoğlu ve Pehlivan’a eşlik eden KİSA Başkanı Mehmet Baydemir ve Başkan Yardımcısı Ömer Akbaş, yaptıkları organizasyon hakkında bilgiler verdi. Tek tek stantları dolaşan Başkanlar Karaosmanoğlu ve Pehlivan, öğrencilerle sohbet ederek ülkeleri hakkında bilgiler aldı.

BOŞNAK ÖĞRENCİLERDEN KAHVE

Afganistan standında Afgan kıyafeti giyerek fotoğraf çektiren Başkan Karaosmanoğlu ve Pehlivan, daha sonra Bosna Hersek ve Sancak standına giderek burada bir süre oturdu. Başkan Karaosmanoğlu ve Pehlivan’a Boşnak mantısı ve tatlılar ikram eden Boşnak öğrenciler, kahve de ikram ettiler. Fas ve Cezayir standına gelen Başkanlar, Arapça söylenen şarkılara eşlik ettiler. Son olarak Kafkaslardan gelen öğrencilerin dansını izleyen Başkanlar alkışlarla destek verdiler.

KOÜ’LÜ ÖĞRENCİLER ÜLKELERİNİ TANITTI

Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından düzenlenen etkinlikte 30 ülkeden gelen öğrenciler stant açtı. Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) işbirliği ile düzenlenen etkilikte KOÜ, uluslararası öğrenciler yerel danslar da yaptılar. Kocaeli Üniversitesi’nde 64 farklı ülkeden 650’nin üzerinde öğrenci eğitim görüyor.

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/4547839/karaosmanoglu-bu-fuari-cok-sevdi