Koronaya yakalanan sendikacıdan haber var

Süriye ÇATAK TEK

Koronavirüs testi pozitif çıkan Güvenlik-İş Sendikası Kocaeli İl Temsilcisi ve Kocaeli Devlet Hastanesi çalışanı Muhammet Ali Tatlıgül’den mesaj var. Perşembe gününden bu yana İzmit SEKA Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınan Tatlıgül, durumunun iyi olduğunu belirtti. Kocaeli halkını evde kalmaya davet eden Tatlıgül, sağlık çalışanlarının da özverili bir şekilde tüm hastaları tedavi etmeye çalıştığını kaydetti.

BENDEN KURTULAMAYACAKSINIZ

Şu anda hastanede durumunun iyi olduğunu söyleyen Tatlıgül, “Dışarıda gereksiz yere dolaşmayın. Şu anda kötüleşen bir durumum yok. Odada tedavim devam ediyor. Canım sıkıldıkça spor ve yürüyüş yapıyorum. Hastanemizin psikoloğu her gün arayıp destek veriyor. Aklınız bende kalmasın. Arayıp soran herkese teşekkür ediyorum. Enerji yiyeceklerimi, meyve suyumu içiyorum. Benden kurtulamayacaksınız. En kısa zamanda aranıza dönüp çayınızı içeceğim” dedi.

TEDAVİ SÜRECİNİ ANLATTI

Videolu mesaj dışında hastanede verilen tedavi ile ilgili de bilgi veren Tatlıgül, “İki kişilik odada kalıyorum. Şu anda benim ve yanımda yatan arkadaşımın durumu iyi. Her gün sabah doktor geliyor. Sabah ve akşam ateş ve satürasyon kontrolü yapılıyor. Şu an bana 5 günlük sabah ve akşam ilaç tedavisi yapılıyor. Odadan dışarı çıkmak yasak. Yemek ve diğer ihtiyaçların tamamı temassız veriliyor. İletişim odalarda bulunan telefonlardan sağlanıyor” dedi.

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/video/4552598/koronaya-yakalanan-sendikacidan-haber-var