Öğrencilerin 72,5’i ‘hayır’ dedi... Hülagü, kararını yarın açıklayacak

Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, üniversitenin 15 Haziran’da akademik sürece başlayıp başlamayacağı konusunda geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından öğrencilere “15 Haziran sonrası kampüse gelip normal eğitime devam etmek ister misiniz?” sorusunu yöneltti. 69 bin 705 öğrenci yanıt verdi. Öğrencilerin yüzde 72,5’i ‘Hayır’ yanıtı verdi.

ÖĞRENCİLERE SORMUŞTU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından geçtiğimiz günlerde normalleşme kapsamında yapılan açıklamada üniversitelerin 15 Haziran’da açılacağı ve bu eğitim kurumlarının akademik takvimlerine geri dönebilecekleri açıklanmıştı. Bu açıklamanın ardından KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, twitter sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı. Rektör öğrencilere: “Sevgili öğrencilerimiz; Son gelişmelere göre sizlerin fikirlerini merak ediyor ve beklentilerinizi anlamaya çalışıyoruz. Salgın kontrol altına alındığı takdirde sıkı tedbirlere uymak kaydıyla, 15 Haziran sonrası kampüse gelip normal eğitim ve sınavlara devam etmek ister misiniz? Paylaşımını yaptı ve 'evet, hayır ve kararsızım' anket sorusunu yöneltti.

YÜZDE 72,5 HAYIR

Rektör Prof. Dr. Sadettin Hülagü’nün paylaşımına Kocaeli Üniversitesinde eğitim gören binlerce öğrenci cevap yazdı. Ankete 69 bin 705 öğrenci katıldı. Öğrencilerin yüzde 72,5’i ‘Hayır’ yanıtı verdi. Yani 15 Haziran tarihinde kampüse gelip normal eğitim ve sınavlara girmeyeceklerini söyledi. Yüzde 21,4’ü ‘Evet’ yanıtı verirken yüzde 6, 1’i ise ‘Kararsızım’ cevabını verdi.

KARAR YARIN AÇIKLANACAK

Sonuçların belli olmasının ardından Rektör Hülagü, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Ankara gösterdiğiniz yoğun ilgi nedeniyle hepinize teşekkür ederim. 12 Mayıs Salı günü yapacağımız KOÜ Senato ve Yönetim Kurulu Toplantısında bu hassasiyetinizi dikkate alınacaktır. Toplantı sonrası kararımızı açıklayacağız” ifadelerini kullandı.

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/4553185/ogrencilerin-725i-hayir-dedi-hulagu-kararini-yarin-aciklayacak