Baro'ya çiçeği burnunda 5 avukat

AVUKAT SAYISI BİN 728 OLDU

Stajlarını başarıyla tamamlayan ve mesleğe ilk adımlarını atan 5 avukata Kocaeli Barosu Avukat Umut Gümüş Eğitim Salonu’nda düzenlenen törenle ruhsatnameleri takdim edildi. Son katılan avukatlar Mehmet Cesim Karaman, Kemal Berk Özdilli, Buse Arslan, Melis Tecer, Yunus Emre İnci ile birlikte Kocaeli Barosu'nun üye sayısı da bin 728 oldu. Törene Baro Başkanı Avukat Bahar Gültekin Candemir’in yanı sıra yönetim kurulu üyeleri, İMEAK DTO Başkanı Vedat Doğusel, avukatlar ve aileleri katılım gösterdi.

DEMOKRASİNİN SAVUNUCULARI

Törende konuşan Kocaeli Baro Başkanı Avukat Bahar Gültekin Candemir, “Avukatlık mesleğine ilk adımlarını atacak meslektaşlarımızı yetiştiren siz değerli ailelere de ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum. Baromuz her geçen gün genç avukatlarla büyüyor ve gelişiyor. Avukatlar tarih boyunca adaletsizliklerle savaşan insanlardır. Avukatlar demokrasinin ve temel hakların da savunucularıdır” diye konuştu.

DAHA GÜÇLÜ HAREKET ETMELİYİZ

Candemir sözlerinin devamında, “Son yıllarda ülkemizde yaşanan olaylar hukukun su ve hava kadar hayati öneme sahip olduğu ortaya koymuştur. Bizler yaşanan tüm vahim olaylara karşı baroların daha büyük ve güçlü şekilde hareket etmeleri gerektiğini düşünüyoruz. Bu anlamda adalet için hukukun üstünlüğü için çalışmaya devam edeceğiz. Bugün itibariyle aramıza katılan genç meslektaşlarımızla da birlikte daha güçlü olacağız” ifadelerini kullandı.

MEHMET CESİM KARAMAN KİMDİR?

1981 yılı Bitlis doğumlu, Beykent Üniversitesi mezunu genç avukat Mehmet Cesim Karaman’a cübbesini Av. Vedat Doğusel giydirdi.

KEMAL BERK ÖZDİLLİ KİMDİR?

1995 yılı İzmit doğumlu, Akdeniz Üniversitesi mezunu genç avukat Kemal Berk Özdilli’ye cübbesini Av. Mustafa Keskin giydirdi.

BUSE ARSLAN KİMDİR?

1993 yılı Gölcük doğumlu, Özyeğin Üniversitesi mezunu genç avukat Buse Arslan’a cübbesini Av. Semih Ergün giydirdi.

MELİS TECER KİMDİR?

1993 yılı Gölcük doğumlu, İstanbul Üniversitesi mezunu genç avukat Melis Tecer’e cübbesini Av. Mehmet Cumhur Arıkan giydirdi.

YUNUS EMRE İNCİ KİMDİR?

1994 yılı İzmit doğumlu, Anadolu Üniversitesi mezunu genç avukat Yunus Emre İnci’ye cübbesini Av. Selman Balta giydirdi.

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/4554257/baroya-cicegi-burnunda-5-avukat