Hatipköy Muhtarı hizmetlerden memnun

Muhtar Ali Yılmaz’a Hatipköy’ün sorunlarını sorduk.  Muhtar, son yıllarda önemli hizmetler aldıklarını belirterek şunları söyledi: “Mahallemizde alt yapı ve üstyapı hizmetleri eksiksiz tamamlandı.  Kanalizasyon şebekesi yapıldı. Yollarımız asfaltlandı.  Çocuk Parkları yapıldı. Mahallemizdeki üç tarihi çeşme onarıldı. İzmit Belediyesi’nin hizmetlerinden memnunuz.” 

MERDİVENLİ YOL YAPILABİLİR 

Muhtar Ali Yılmaz, Hatipköy Villaları bölgesinde bulunan yeni Pazar yerine aşağıdan ulaşım için bir merdivenli sokak yapılabileceğini belirterek mahalle ile ilgili gelişmeleri şöyle anlattı:

“Pazar yerine ulaşım için bir merdivenli sokak yapılsa,  1 kilometrelik mesafe, 200 metreye düşecek.  Mahallemizin kuzey ve güney girişlerine MOBESE kameralarının monte edilmesini bekliyoruz. Kabloları hazır. Sadece bağlantıları yapılıp, kameralar konulacak. En önemli sorunlarımızdan biri,  Hatipköyü Caddesi’nin çok kötü, bozuk olmasıydı.  Bu caddede yayalar da, araçlar da çok zorlanıyordu. Büyükşehir Belediyesi duble yol yaptı, asfaltladı. Yerel yönetimlerle uyum içinde çalışarak mahallemize önemli hizmetlerin gelmesini sağladık. Önümüzdeki dönemde de hem İzmit Belediyesi’nin, hem Büyükşehir Belediyesi’nin gelişen mahallemize her türlü hizmeti getireceğine inanıyorum.” 

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/4559486/hatipkoy-muhtari-hizmetlerden-memnun