Koşuşturma tekrar başlıyor

Yarından itibaren siyasi partilerde yeniden aday adaylığı başvuruları başlayacak. 1 Kasım seçimlerinde aday adayı olmak isteyen kamu görevlileri ve siyasi parti yöneticileri, yarın mesai saati bitimine kadar görevlerinden istifa etmiş olacaklar.

AKP’DE PERŞEMBE SON GÜN

İktidar partisi AKP’de 1 Kasım seçimleri için aday adaylığı başvuruları yarın başlayacak. AKP bu kez başvuru süresini kısa tuttu. Aday adayı olmak isteyenlerin 3 Eylül Perşembe günü akşamına kadar parti teşkilatına başvuru yapması gerekiyor. AKP’de erkek aday adayları 5 bin, kadın aday adayları 2.500 TL yatıracaklar. Engelli aday adaylarından başvuru aidatı alınmayacak. 7 Haziran için AKP’de 73 aday adayı başvurmuştu. Yine çok fazla hazırlık yapan var.

CHP’DE 7 EYLÜL’E KADAR

CHP Genel Merkezi, aday adaylığı başvurularını 31 Ağustos-7 Eylül tarihleri arasında kabul edecek. Partinin ön seçim yapmayacağı açıklanınca ilimizdeki heyecan önemli ölçüde düştü. Buna rağmen yine önümüzdeki hafta içinde çok sayıda başvuru bekleniyor. CHP’de erkek aday adayları 5 bin, kadın aday adayları 2.500 TL ödeyecekler. CHP’de yeni başvurular alındıktan sonra, Kocaeli listesinde değişiklikler olabileceğine yönelik beklenti var.

MHP YARIN AÇIKLAYACAK

MHP’de aday adaylığı ile ilgili koşulların yarın yapılacak MYK toplantısı sonrasında açıklanacağı öğrenildi. MHP’de de bazı sürpriz isimlerin aday adaylığı için başvuru yapması bekleniyor. HDP’de de aday adaylığı başvuruları 28 Ağustos’ta başladı,  4 Eylül’de sona edecek. Siyasi partiler aday listelerini 18 Eylül’de YSK’ya teslim edecek. Bu nedenle süre bir hayli dar.

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/4563087/kosusturma-tekrar-basliyor