Kocaeli 33 ncü Valisini uğurladı

UĞURLAMAYA KASIRGA DA GELDİ

Vali Ercan topaca için valilik bahçesinde düzenlenen uğurlama töreni, duygusal sahnelere de yol açtı.  Uğurlamaya geçmişte ilimizde Cumhuriyet başsavcısı olarak görev yapan, iz bırakan ve şimdi Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği gibi Türk bürokrasisindeki en üst makama getirilen Fahri Kasırga da katıldı. Kasırga, ilimizdeki görevinden ayrıldıktan sonra İzmit’e veda ziyareti yapmaya bir türlü fırsat bulamadığını anlattı, “Kocaeli benim memleketim sayılır. Bugün burada bulunmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bütün Kocaelililere de selam ve sevgilerimi gönderiyorum” dedi.

DEMİRCİ VE 6 KORUMASI DA GİTTİ

Vali Ercan topaca, ilimize atandıktan sonra çok güvendiği polis memuru Soner Demirci’yi de yanında getirmiş, Valilik Özel Kalem Müdürü  Erhan Dündar’ın yerine,  polis kadrosundan idari kadroya geçen Soner Demirci’yi Özel Kalem Müdürü yapmıştı. Topaca Hatay’a giderken, Soner demirci ve 6 yakın koruma polisini de beraberinde götürdü. Valilik bahçesindeki uğurlama töreninde de görevden aldığı eski Özel Kalem Müdürü Erhan Dündar’a özel ilgi gösterdi, Dündar’dan helallik aldı. Soner Demirci’nin gidişiyle, Erhan Dündar da eski asıl kadrosuna, Valilik Özel Kalem Müdürlüğü’ne dönmüş oldu.

UĞURLAMAYA KATILANLAR

Valilik Bahçesinde Ercan Topaca’yı uğurlamaya gelenler arasında Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş,  KSO ve KOTO başkanları, Vali Yardımcıları, işadamları, bazı sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, valilik personeli eve bazı vatandaşlar vardı. Ercan Topaca, eşi Sevim Hanım ve küçük oğlu Mustafa ile birlikte kendisini uğurlayanlara veda etti.  Ercan Topaca’yı en çok duygulandıran olay ise,  Hasan Ali, Hüseyin Ali, Muhammet Ali ve Zeynep isimli 4’üz çocukları olan polis memuru Gökhan Kaplan ve eşi Özgül Hanım’ın da orada bulunmasıydı. Topaca, Kaplan ailesine 4’üz bebekleri dünyaya geldiğinde çok yardımcı olmuştu. Dördüzlerle de vedalaşıp, İzmit’ten ayrıldı.

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/4564098/kocaeli-33-ncu-valisini-ugurladi