Tefeciler canını almadan kendi canına kıydı

Olay, Derince Yenikent Mahallesi Görkem Sokak Esnaflar Yapı Kooperatifi C 4 Blok 5 Kat Daire 9 adresinde meydana geldi. Mahmut Kaval (60) isimli vatandaş uzun bir süredir kredi kartı borcu nedeniyle ekonomik sıkıntı yaşıyordu. Hatta bu sebeple tefecilerden borç alıp evini bile satmıştı. Alacaklı olduğu şahıslarla sıkıntı yaşayan Kaval, intihar etmeden bir kaç saat önce Bekirpaşa'da bir alacaklısı ile tartıştı.

KARDEŞİNİ BAKKALA YOLLADI

Yenikent'de ki evine dönen Mahmut Kaval beraber yaşadığı kız kardeşini bakkala yolladı. Evde yalnız kalan Kaval av tüfeği ile intihar etti. Kaval'ın cansız bedenini bulan kız kardeşi durumu hemen sağlık ve polis ekiplerine haber verdi. Hızla olay yerine gelen sağlık ekipleri Mahmut Kaval'ın hayatını kaybettiğini belirledi. Kaval’ın ölümünün ardına evde inceleme yapan polis ekipleri bir mektup buldu.

MEKTUPTA HER ŞEYİ ANLATTI

Olay yerine gelen polis ekipleri tarafından yapılan incelemelerin ardından Kaval’ın cenazesi otopsi yapılmak üzere İzmit Asri Mezarlık Morgu’na kaldırıldı. Polis ekipleri olayla ilgili soruşturma başlatırken SSK emeklisi ve 2 çocuk babası olan Mahmut Kaval’ın intihar etmeden 1 gün önce yazdığı mektuba ulaşıldı. Kaval yazdığı mektupta şu satırlara yer verdi:

Mahmut Kaval’ın intihar etmeden bir gün önce yazdığı satırlar

Ben Mahmut Kaval. Kredi kartlarımı K.Y. benden, kendisi kullanması için istedi. Ben de evimi satmıştım. Kredi kartlarıma 57 Bin 570 lira yatırarak, K.Y.’ye teslim ettim. Beş ay sonra kartlarımı geri istedim ve kendisi kartlara 56 Bin 850 lira yine dolu olarak bana teslim etti. Ben de kartlarımı geri alarak, kartları iptal ettirdim. Hesap gördük benden 20 Bin lira alacağı olduğunu söyledi. Bu borcun 5 Bin lirasını benden habersiz yeğenime vermiş. Ben bu 5 Bin lirayı kabul etmeyerek, param da olmadığı için arkadaşım S.A.’dan 16 Bin liralık çek alıp kendisine verdim, hesabımız kapandı. Ancak aradan dört ay geçti. Beni arayarak, benden 41 Bin lira borcun var diyerek, benden para talep etti. Ben de kendisine borcum olmadığını, borcum varsa elinde alacağı olan belgelerle savcılığa suç duyurusunda bulun dedim. Kanun beni borçlu görürse, o zaman alacağını alırsın, dedim. Fakat benim telefonumu arkadaşlarına vererek, tehdit yoluyla benden 41 Bin lira talep etmektedir. Benim K.Y.’ye borcum yoktur. Benim ruh halimi bozdu ve onun yüzünden intihar etmeyi düşünüyorum. En kısa zamanda bunu gerçekleştireceğim. Canıma kıyma nedenim K.Y.’dir. Ona hiçbir borcum yoktur. Bu yazıyı her ne kadar ruh halim bozuk olarak yazsam da, aklım başımda olarak yazıyorum. Hakkınızı helal edin. 10.09. 2014”

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Asayiş bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/4571554/tefeciler-canini-almadan-kendi-canina-kiydi