Büyükşehir koşusunu sanatçılar kazandı

Kocaeli At yarışı Sezonunun en önemli, en büyük kupalı yarışı, Sarımeşe Hipodromunda koşuldu. 4 ve yukarı yalı 10 safkan İngiliz atının katıldığı, programda 5 nci koşuda yer alan Büyükşehir Belediye Başkanlığı Kupası koşusunu, 1 numarayla koşan,  Bardo isimli at, Akın Sözen’le kazandı.

KUPA BAŞKANLARDAN

1900 metre mesafede koşulan, çok çekişmeli geçen 106 bin TL ödülle Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı koşusunu 1 Numaralı Bardo kazanırken,  Maxxsimus Dream(5) ikinci,  Cazh Akçe(2) üçüncü, Madiba(4) dördüncü oldular. Yarış bitiminde Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak ve Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez,  kazanan atı sahibi sanatçı baba oğul Barış Görgün ve  Demir Görgün’e  kupayı verdiler.

SANATÇI AİLE

Sarımeşe Hipodromunda koşulan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı koşusunu kazanan Bardo isimli İngiliz atının sahibi, sanatçı Barış Görgün hipodromda yoktu. Kazanan atın kupasını, Deniz Yıldızı isimli dizine rol alan kardeşi Melih Görgün ve Kurtlar Vadisi dahil pek çok dizine rol alan babası Demir Görgün, Özak ile Üzülmez’in elinden aldılar.  Öte yanda koşuya Türkiye’nin en önemli jokeyleri de katıldı.

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/4571764/buyuksehir-kosusunu-sanatcilar-kazandi