5 genç avukatlık mesleğine ilk adımı attı

Bugün Kocaeli Barosu Av. Umut Gümüş Eğitim Salonu’nda, çeşitli üniversitelerin Hukuk Fakültelerinden mezun olup stajlarını tamamlayan genç avukatlar için yemin ve ruhsatname töreni düzenlendi. 5 genç avukatın katılımı ile Kocaeli Barosu’na kayıtlı avukat sayısı da 1318’e yükseldi.

Törene, Baro Başkanı Av. Sertif Gökçe, yönetim kurul üyeleri ile mesleğe ilk adımlarını atan genç avukatların aileleri ve meslektaşları katıldı. Genç avukatlar Dilşer Baykal, Volkan Güner, Mustafa Gündüz, Hümeyra Nur Yavuz, Halil İbrahim Ordukaya yemin ettikten sonra ruhsatnamelerini aldı. Genç avukatları kutlayan Baro Başkanı Sertif Gökçe, avukatlık mesleğine icra ederken edeceğiniz yemine ve her zaman bağlı kalarak ve avukatlık mesleğinin kurallarına ve mesleki dayanışma ilkelerine uygun olarak yapacağınıza inanıyorum. Mesleğini yaparken şimdiki bilgilerinizle yetinmeyip her zaman kendinizi yenilemek ve geliştirmek zorunda olduğunuzu aklınızdan çıkarmayın.” dedi.

Hangi işi yaparsanız yapın; net, ulaşılabilir, ölçülebilir, zamanı belli ve spesifik bir hedefe sahip olunması gerektiğini belirten Baro Başkanı Gökçe, şöyle konuştu: “Kesinlikle bir alanda uzmanlaşmanız gerekmektedir. Her davayı alırım, her şeye yeteneğim var demek kesinlikle yanlıştır. Asıl başarının tek bir konu üzerinde odaklanan insanların olduğunu biliyoruz. Sizi asıl başarıya götürecek olan en iyi olduğunuz alanı belirleyerek o alanda tüm enerjinizi harcamaktır. Enerjinizi tek bir alana odaklamak demek, tek bir şey öğrenmek demek değildir. Her alanın mutlaka alt alanları ve öğrenilmesi gereken bir dizi detayı vardır. Yapmak istediğiniz meslekten haz alın. Bir güçlüğün üstesinden gelmenin, bir işi iyi yapmanın bir işte ustalık göstermenin hazı hem size güven verir, hem de meslek hayatınızda başarıların yolunu açar.” 

- Özgür Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/4573310/5-genc-avukatlik-meslegine-ilk-adimi-atti